Слухати

Перша китайська орбітальна станція згоріла над Тихим океаном  / Новини на Громадському радіо

Перша китайська орбітальна станція згоріла над Тихим океаном

02 квітня 2018 - 07:35
Раніше китайський уряд попереджав про неконтрольоване падіння станції

О 8:15 за пекінським часом (3:15 за Києвом), китайська орбітальна станція «Тяньгун-1» увійшла в шари атмосфери над центральними і південними районами Тихого океану, повідомляє Китайське національне космічне агентство.

Велика частина уламків станції згоріла в атмосфері.

Китай попередив Управління ООН з питань космічного простору, що станція «Тяньгун-1» повинна зійти з орбіти в проміжок між 31 березня і 4 квітня, а падіння буде неконтрольованим. За ситуацією спостерігало і Європейське космічне агентство (ESA).

Місія станції закінчилась 16 березня 2016 року. Після цього Китай не коригував орбіту станції, вага якої складала близько 8 тонн.

«Тяньгун-1» ( «Небесний палац-1») запустили у 2011 році і з того моменту Китай приєднався до клубу космічних держав, які змогли запустити власну пілотовану космічну станцію. До нього це робили Росія (СРСР) і США. Станцію двічі відвідували експедиції китайських космонавтів, в 2016 році на зміну їй була запущена нова орбітальна станція «Тяньгун-2».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+