Слухати

Одеська набережна шматками провалюється в море (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Одеська набережна шматками провалюється в море (ФОТО)

03 квітня 2018 - 20:24
Через відсутність стратегії з берегоукріплення Одеса може залишитися без пляжів

Сильні шторми розмили пляжі в Одесі. Це призвело до зсувів на схилах узбережжя. На багатьох центральних пляжах суттєво зменшилася піщана зона. Шматки набережної провалюються в море.

Крім того, у воді на деяких ділянках сильними хвилями зруйновані хвилерізи. Комунальні служби кореспонденту Громадського радіо ситуацію не прокоментували.

Усі міські пляжі проектувалися як берегоукріплювальні споруди, розповів Владислав Балінський, еколог та експерт з гідротехнічних споруд. Він пояснив, що після кожного масштабного шторму ситуація погіршувалася і зараз, здається, досягла критичної відмітки.

«Ця історія триває не одне десятиріччя. У середні 2000-х місцева влада проводила так званий намив пляжів. Вона була зроблена недбало, без проектних робіт та узгодження з боку екологічних організацій. Це важливо, бо потрібно зберегти низку технічних параметрів, у тому числі фракцію піску та інше. Але після цього подібні роботи не проводяться взагалі. Якщо в ситуацію терміново не втрутиться влада, ми взагалі можемо залишитися без пляжів», — резюмує фахівець.

У муніципалітеті тим часом вважають: переміщення піску під час зміни хвильових навантажень — явище звичайне. Начальник управління інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя Одеської міськради Геннадій Мірошниченко пропонує почекати декілька тижнів. Мовляв, за цей час море, ймовірно, само відступить від берега та відкриє «загарбаний» пісок. 

«Що стосується відновлення красивих та широких пляжів, кожний орендатор зобов’язаний після сезону привести його до ладу. Тому намивом піску та облагороджуванням будуть займатись підприємці-орендатори міських пляжів», — роз’яснює чиновник. 

Крім того Геннадій Мірошниченко зауважив, що комунальники щорічно проводять огляд пляжів Одеси, складають плани робіт та призводять поточні ремонти за бюджетний рахунок.

Всеволод Ананьєв, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+