Слухати

У Комітеті ВР пояснили, чому радять звільнити Супрун  / Новини на Громадському радіо

У Комітеті ВР пояснили, чому радять звільнити Супрун

03 квітня 2018 - 19:41
На думку голови Комітету Ольги Богомолець, закон щодо медичної реформи не почав працювати

У Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я пояснили, чому проголосували за проект постанови щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

У коментарі Громадському радіо голова комітету нардеп Ольга Богомолець розповіла, що голосувала за звільнення Супрун, оскільки закон щодо медичної реформи не почав працювати, зокрема не була підготовлена частина імплементаційних документів. Крім того, за словами Богомолець, МОЗ не забезпечило поставку ліків.

«За минулий рік поставки медикаментів практично не відбулися. За 12 мільярдів, які парламент виділив за 2015-2017 роки, поставки здійснені лише на 6 мільярдів. Тобто ще 6 мільярдів люди витратили з власної кишені, а гроші виведені закордон», — зазначила голова комітету.  

За словами Богомолець, така ситуація склалась, бо МОЗ підготувало договори, які дозволили поставляти медикаменти із обмеженим терміном придатності.

«Медикаменти прийшли з терміном придатності на півроку. Та, вони були дешевшими, але їх врешті-решт спалили, в кращому випадку, але гроші витрачені», — зазначила Богомолець. Вона додала, що медикаменти прийшли тільки за 18 місяців після 100% передоплати.

Крім того, за словами Богомолець, МОЗ виконало менше 30% завдань, які прописали собі на 2017 рік.  

«В тому числі і затвердження моделі розрахунку собівартості медичної послуги, клінічні протоколи, які були знищені. І багато інших пунктів, без яких втілити реформу неможливо», — розповіла нардеп.

Водночас у коментарі Громадському радіо заступник в.о. міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський розповів, що Міністерство своєю роботою у 2017 році задоволене.

«Створення національної служби здоров’я, зміна системи фінансування медицини, початок так званої приписної компанії з вибору сімейного лікаря. Цих речей ніколи раніше не було в історії країни», — зазначив Лінчевський.

За його словами, також було впроваджені дозволи щодо використання міжнародних клінічних протоколів, розбудова репрефузійних мереж та безоплатне забезпечення медикаментами.

«Подивіться на ті освітні зміни, які стосуються і змін до умов прийому у вищі медичні заклади, і утворення вищого кваліфікаційного іспиту, і постанови про безперервний професійний розвиток. Чекати від цієї роботи, як пропонували депутати, миттєвого ефекту, і збільшення тривалості життя впродовж тижня, це смішно і не коректно з їхнього боку. Але безперечно це буде. Ми задоволені нашою роботою і тим, що нам вдалося зробити», — заявив Лінчевський.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я підтримав проект постанови № 5642 про звернення до Кабінету Міністрів України щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. За відповідне рішення проголосували 7 членів комітету, 4 утримались. Один нардеп проголосував проти.

Авторами проект поставнови № 5642 щодо звільнення Супрун є нардепи від «Оппоблока» Олександр Вілкул і член комітету Ігор Шурма. Постанова була внесена до парламенту ще 16 січня 2017 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+