Слухати

Facebook видалив понад 270 сторінок російської «фабрики тролів»  / Новини на Громадському радіо

Facebook видалив понад 270 сторінок російської «фабрики тролів»

04 квітня 2018 - 08:00
За словами Цукерберга, цільовою аудиторією «фабрики тролів» були громадяни РФ і російськомовні жителі сусідніх країн, зокрема України

Компанія Facebook заблокувала понад 270 сторінок російського «Агентства інтернет-досліджень» (IRA), відомого також як «фабрика тролів». 

Про це глава соцмережі Марк Цукерберг написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою в сусідніх країнах, зокрема, в Україні. 

Цукерберг додав, що близько мільйона людей стежили за хоча б однієї із заблокованих сторінок, ще півмільйона — за хоча б одним таким аккаунтом в Instagram.

«Ця російська агенція неодноразово діяла оманливо і намагалася маніпулювати людьми в США, Європі та Росії — і ми не хочемо, щоб вони були на Facebook у будь-якій точці світу», — пояснив своє рішення Цукерберг. 

Раніше в інтерв’ю Vox Марк Цукерберг розповів, що для вирішення проблеми з витоком даних у Facebook знадобиться кілька років. За його словами, зараз над посиленням безпеки компанії працюють понад 14 тисяч осіб, але для швидшого вирішення проблеми компанія планує розширити штат до 20 тисяч співробітників вже цього року. 

Нагадаємо, скандал із витоком особистих даних користувачів Facebook розпочався із звинувачень на адресу компанії Cambridge Analytica.

Компанії закидають незаконне використання даних 50 мільйонів користувачів Facebook під час виборчої кампанії Трампа.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+