Слухати

Фінляндія схвалила будівництво «Північного потоку - 2» / Новини на Громадському радіо

Фінляндія схвалила будівництво «Північного потоку - 2»

05 квітня 2018 - 14:43
Договір дійсний протягом 50 років

Уряд Фінляндії дав згоду на використання своєї економічної зони проекту будівництва газопроводу «Північний потік — 2» . Про це повідомила канцелярія фінського уряду.

«Прийнято рішення дати умовний дозвіл проекту газопроводу «Північний потік — 2». Дозвіл буде дійсний протягом 50 років, після чого його потрібно буде оновити», — йдеться в повідомленні.

Як пояснив ТАСС радник міністерства зайнятості та економіки Фінляндії Карі Клем, це тільки перша фаза видачі дозволів на проект.

У фінському уряді нагадали, що у вересні 2017 року швейцарський девелопер проекту Nord Stream 2 AG подав заяву на отримання згоди уряду відповідно до Закону про ексклюзивну економічну зону Фінляндії.

При цьому в заяві наголошується, що згода уряду є умовною, і виконавець проекту повинен відповідати зазначеним вимогам.

«Сторона, відповідальна за реалізацію проекту, повинна відповідати загальному принципу обережності у запобіганні та мінімізації нещасних випадків та збитків, повинна належним чином враховувати чутливість та вразливість Балтійського моря та інших існуючих проектів у винятковій економічній зоні та повинна відповідати умовам дозволу на будівництво, передбачени Законом про воду», — йдеться у повідомленні уряду.

Проект повинен бути здійснений таким чином, щоб у майбутньому не заважати потенційним інфраструктурним проектам у винятковій економічній зоні Фінляндії.

Якщо апеляційний орган не оскаржить згоду уряду, вона буде діяти протягом 50 років.

Читайте також: Чому Німеччина не може відмовитися від російського газу

Нагадаємо, 27 березня, Німеччина дала дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря.

Як відомо, проект «Північний потік-2»  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - Польща, країни Балтії та Данія — стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+