Слухати

Чому військові не могли розірвати контракт на особливий період? / Новини на Громадському радіо

Чому військові не могли розірвати контракт на особливий період?

06 квітня 2018 - 16:44
Зміни до закону про національну безпеку дозволять бійцям звільнятись з контракту на особливий період

Одна із правок знову дасть можливість військовослужбовцям, які укладали контракти до закінчення особливого періоду, звільнятися з армії.

У 20 016 році бійці могли звільнятися із такого контракту після двох років служби. Але, як пояснює голова ГО Юридична сотня Леся Василенко, перехідні положення закону суперечили одні одним. Закон щодо удосконалення порядку проходження військової служби дозволяв звільнятись з контрактів на особливий період 2 роки.

Після 7 січня цього року, військові, які проходять службу за контрактом на особливий період і вже відслужили два роки, втратили можливість звільнятись із ЗСУ.

Нардеп, секретар Комітету з національної безпеки та оборони Верховної ради Іван Вінник прогнозує, що військові отримають змогу розірвати контракт на особливий період, після підписання закону. Нардеп додав, що виконувачами контракту є безпосередньо Генштаб, який і є, за його словами, відповідальний. 

Під час особливого періоду Генеральний штаб Збройних сил України виконує функції стратегічного керівництва Збройними силами. Попри інформаційний запит та телефонні дзвінки,  Громадське радіо не отримало коментар, щодо права військових на звільнення.

Деталі слухайте у сюжеті Громадського радіо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про військових: що зміниться у проходженні служби 

Як повідомляло Громадське радіо, ВР прийняла законопроект, який дозволяє військовим з пораненнями повертатися на службу та врегульовує питання звільнення військовослужбовців 

Законопроект №6052 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби)  у четвер на пленарному засіданні в другому читанні та в цілому підтримав 231 народний депутат. Також ним передбачається збільшення до 30 років граничного віку для вступу на навчання до військових навчальних закладів. Більше в студії Громадського радіо розповіли Юрій Нагорний, головний спеціаліст Департаменту кадрової політики Міноборони, та Оксана Гаврилюк, голова правління Інформаційно-координаційного центру.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+