Слухати

Авіамайдан: пілоти легких літаків вимагають скасувати дозволи на міжнародні польоти (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Авіамайдан: пілоти легких літаків вимагають скасувати дозволи на міжнародні польоти (ФОТО, ВІДЕО)

07 квітня 2018 - 21:24
Комерційні пілоти легких літаків влаштували Авіамайдан на Київщині та Житомирщині. Вони вимагають від Державіаслужби скасувати дозволи для міжнародних польотів

Бельгієць Жак Дожонг показує свій двомісний легкий літак на аеродромі у Київській області. Іноземець має бізнес в Україні та Нідерландах. 10 років тому він вирішив сісти за штурвал: так зручніше переміщуватися між країнами. Аби полетіти до Євросоюзу, Жаку щоразу потрібен дозвіл від української Державіаслужби.

«Цим треба займатися увесь день. Спочатку було складно. Я винаймав компанію, яка цим займалася. Це дорого коштувало. Зараз я роблю це сам», — розповідає Дожонг.

img_9109.jpg

Жак Дожонг живе в Україні вже 14 років // Громадське радіо
Жак Дожонг живе в Україні вже 14 років
Громадське радіо

Для того, щоб дістатися літаком із Швейцарії до Австрії, Жаку достатньо за годину до вильоту узгодити з авіаадміністрацією план польоту. В Україні ж необхідно за декілька днів отримати тимчасовий дозвіл. Така бюрократична процедура обурює приватних пілотів, які сьогодні зібралися на аеродром у селі Наливайківка на Київщині з вимогою скасувати ці дозволи.

img_9074_0.jpg

Учасники акції підпалюють шину // Громадське радіо
Учасники акції підпалюють шину
Громадське радіо

Організатор акції, пілот Юрій Яковлев називає цей дозвіл радянським рудиментом.

У знак протесту пілоти підпалюють авіаційну шину на летовищі.

«Свободу приватним пілотам», — скандують учасники акції.

img_9059.jpg

Пілоти підпалюють шину на знак протесту // Громадське радіо
Пілоти підпалюють шину на знак протесту
Громадське радіо

У країнах ЄС авіаційній адміністрації надають плани польоту, де вказують дані пілотів, маршрут, швидкість, час польоту. Необхідність оформити попередній дозвіл створює незручності для пілотів, каже інженер державного підприємства «Антонов» Ігор Пугач.

«Ми літаємо на легких літаках, які дуже залежні від погоди. Я не можу за декілька днів передбачити, яка буде погода, коли я буду летіти», — пояснює Пугач.

img_9091.jpg

Ігор Пугач // Громадське радіо
Ігор Пугач
Громадське радіо

Тим часом на аеродромі починають ревіти двигуни літаків. Пілоти летять на Житомирщину, де також сьогодні протестують.

img_9174.jpg

Над Житомирщиною // Громадське радіо
Над Житомирщиною
Громадське радіо

Державіаслужба відреагували на заяви пілотів. Напередодні акції на сайті опублікували заяву, де пообіцяли організувати круглий стіл.

img_9164.jpg

Протестували також пілоти на Житомирщині // Громадське радіо
Протестували також пілоти на Житомирщині
Громадське радіо

«Державіаслужба готова до діалогу з кожним пілотом, авіакомпанією, експлуатантом, власником повітряного судна, – кожним стейкхолдером (зацікавлені особи, — ред.), інтереси якого так чи інакше лежать у сфері авіації. Ми розраховуємо на конструктивні пропозиції, що принесуть користь всьому ринку, а не лише окремим гравцям, яким імпонує хаос та порушення міжнародних норм», — ідеться у повідомленні.

Нове засідання проведуть 12 квітня. Державіаслужба обіцяє вислухати «аргументовану позицію кожного, хто зацікавлений в розвитку авіації України».

img_9155.jpg

Державіаслужба обіцяє організувати засідання щодо міжнародних польотів // Громадське радіо
Державіаслужба обіцяє організувати засідання щодо міжнародних польотів
Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+