Слухати

Раніше українці називали паску бабою, - дослідниця / Новини на Громадському радіо

Раніше українці називали паску бабою, - дослідниця

08 квітня 2018 - 15:39
Паскою називали випечений великий хліб

Паскою раніше називали великий буханець округлої форми. Те, що сьогодні розуміють під великоднім хлібом, мало назву «баба».

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла дослідниця української кухні Олена Брайченко.

«Паскою раніше називали як раз обрядовий великодній хліб і це було дійсно щось схоже на великий буханець округлої форми. А те, що ми сьогодні розуміємо під паскою, де йдуть родзинки, прянощі, то ця випічка називалася «баба».  Сьогодні ми не побачимо в рекламних проспектах назви «баба». Але раніше, коли казали, що я печу бабу, то значить це пекли пасху, яку ми сьогодні їмо, в якій багато жовтків, цукру, масла і прянощів. А паска – це був випечений великий хліб з символічними орнаментами. У багатих – з білого хліба, у бідних – з житнього», — пояснила дослідниця.

Читайте також: Те, що раніше було святковими стравами на Великдень, сьогодні в Україні є частиною щоденних страв, - Грубич

В Україні на Великдень випікали і здобну, і сирну паску чи бабу.

Більше про традиції святкування Великодня в Україні читайте за посиланням.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+