Слухати

Екологи закликають у екс-резиденції Януковича Сухолуччя створити нацпарк (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Екологи закликають у екс-резиденції Януковича Сухолуччя створити нацпарк (ФОТО)

11 квітня 2018 - 22:25
Екологи закликають на території Дніпровсько-Тетерівського лісництва, у минулому так званої мисливської резиденції екс-президента Віктора Януковича, створити національний природний парк

За 70 км від Києва розташована резиденція «Сухолуччя», куди під час президентства приїжджав на полювання Віктор Янукович зі своїм оточенням.

Мисливські угіддя лісництва взяв у користування до 2061 року мисливський клуб «Кедр». У минулому його пов’язували з Януковичем та найближчим оточенням. Сьогодні тут також полюють, але у «Кедрі» кажуть, що не політики, а місцеві мисливці.

img_9220.jpg

Громадське радіо
Дніпровсько-Тетерівське лісництво на Київщині
Громадське радіо

Дніпровсько-тетерівське лісництво розкинулося на 30 тисячах гектарів. Через мисливські угіддя пролягає асфальтована дорога. Тут побудовані дерев’яні вишки для мисливців, а частина території і зовсім відгороджена залізною сіткою.

img_9233.jpg

Громадське радіо
Частину території відгородив мисливський клуб «Кедр»
Громадське радіо

Екологи вимагають створити на місці лісництва національний природний парк. Якщо не зупинити вирубки та полювання, через десяток років ці поліські ліси можуть зникнути, вважає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

«Перше завдання — це захист рідкісних видів рослин і тварин. Тут мешкають рись, лось, червоний лелека, орлан-білохвіст, рідкісні рослини. Друге завдання — створити місце відпочинку для 5 мільйонного мегаполісу Києва», — каже він.

Еколог показує масові вирубки. З 1 квітня до 15 червня в Україні діє сезон тиші, коли вирубати дерева заборонено. Борейко обурюється, що попри заборону місцеві лісники рубають не сухі, а сирі дерева.

img_9262.jpg

Громадське радіо
З лісу вивозять зрубані дерева
Громадське радіо

У самому лісництві стверджують, що на кожну санітарну вирубку отримують погодження. Зараз лише вивозять ліс, який рубали до 1 квітня, стверджує директор лісництва Василь Юхимчук.

«Коли ведеться санітарна рубка, дерева рубаються суцільно, наприклад півгектара чи 20 соток. Серед них може бути 10-15% сирих дерев. Немає сенсу їх залишати на цій вирубці. Їх все рівно або вітер зламає, або вони загинуть. На місці зрубаних дерев ми обов’язково висаджуємо ліс», — запевняє Юхимчук.

img_9321_0.jpg

Громадське радіо
Василь Юхимчук
Громадське радіо

Мисливці

Не лише вирубка дерев загрожує лісам. Мисливці із клубу «Кедр» відстрілюють та розводять тварин, чим порушують місцеву фауну, вважає еколог Олександр Головін.

«Велика частина цього місця закрита від якогось контролю, ми не можемо моніторити ситуацію. Ми не знаємо, що тут твориться. Тут ми бачили вже рубки, їздять лісовози, для полювання обладнані вишки, територія за вольєрами має індивідуальні вишки», — розповідає Головін.

img_9246.jpg

Громадське радіо
«Кедр» узяв у користування мисливські угіддя
Громадське радіо

«Кедр» загородив понад 2 тисячі гектарів землі, аби убезпечити людей від диких тварин, яких розводять у вольєрах. Так пояснює загороджену територію лісництва голова «Кедра» Микола Гордійчук.

«Коли за нами закріпили цю територію, нам держава передала на баланс диких тварин. Ми ж збільшуємо їхню кількість, охороняємо, годуємо, а на цей приріст полюємо», — каже Гордійчук. Він стверджує, що мисливці не порушують законодавства й обурюється повідомленням про «царське полювання», яке нібито влаштовує «Кедр». За його словами, полюють переважно місцеві.

img_9327.jpg

Громадське радіо
У лісництві відкидають звинувачення у незаконній вирубці лісів
Громадське радіо

Голова лісництва Василь Юхимчук також заперечує неконтрольоване полювання.

«Це безпідставне звинувачення, що тут неконтрольоване полювання. Хай доведуть, приїдуть, складуть протокол», — обурюється Юхимчук.

Чи бути національному природному парку?  

На території лісництва немає унікальних рослин і тварин, а створення нацпарку неактуально, вважає Юхимчук.

«Автентичної якоїсь цінної природи тут немає. 70% лісу, який тут є, посаджений після війни. Сама ідея парку у принципі непогана, але вона сьогодні не на часі. Для того, щоб створити парк, треба дуже багато коштів і часу. Якщо ми ліквідовуємо Дніпровсько-Тетерівське лісове господарство, то ліс залишиться без господаря доти, доки не буде створений національний парк», — стверджує Юхимчук.

Очільник лісового господарства вважає найоптимальнішим варіантом створити нацпарк на частині території, а на іншій – залишити лісництво. Екологи з ним не погоджуються.

img_9310.jpg

Громадське радіо
Держлісагентство поки не підтримало ідею створення нацпарку на 30 тисяч га
Громадське радіо

«Це екологічний масив, чому ми його мусимо різати? Чому ми повинні йти на компроміси мисливцям?», — риторично запитує Борейко.

Держлісагентство вважає, що достатньо створити національний природній парк на 5 тисячах гектарах, бо, мовляв, на решті території нічого цінного немає.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+