Слухати

Щоб не здуло: у Сербії прибрали міні-бюст Гагаріна, який висміювали за розміри (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Щоб не здуло: у Сербії прибрали міні-бюст Гагаріна, який висміювали за розміри (ФОТО)

11 квітня 2018 - 08:39
На місці нещодавно встановленого пам'ятника у Новому Белграді залишився лише напис «Юрій Олексійович Гагарін» сербською

daaunykx0aejpts.jpg

Twitter
На місці пам’ятника залишився лише постамент
Twitter
Влада Белграда демонтувала пам’ятник Юрію Гагаріну, який кілька днів тому встановили на вулиці, названій на його честь. Про це пише BBC Україна

Про демонтаж оголосив міський менеджер Белграда Горан Вєсіч після зустрічі з замовниками — фондом бізнесменів братів Каричів. Тепер на місці пам’ятника залишився лише масивний постамент. Бюст Юрія Гагаріна міська влада замовила в минулому році, відкрили його наприкінці минулого тижня.

Місцеві мешканці, ЗМІ та користувачі соцмереж одразу звернули увагу на невідповідність розмірів постаменту та бюсту Гагаріна.

«Єдиний спосіб роздивитися бюст — запустити себе в небо», — писав сербський сайт Noizz.

«Хоч це й досить символічно, здоровим глуздом рішення не вирізняється», — прокоментувала появу дивного пам’ятника письменниця Івана Стоянова.

_100 792 966_100 778 331_7aa5517a-e874-4450-949d-3a8b2c9cc8d9.jpg

Таким пам’ятник побачили мешканці міста
Також були жарти, що бюст такий маленький, «щоб його не здуло з постаменту», або тому, що маленький бюст «ймовірно, не вкрадуть». Деякі користувачі соцмереж припускали, що всередині постаменту захована статуя космонавта на повний зріст. Інші іронізували, що бюст — це концептуальна інсталяція сучасного мистецтва, і тіло космонавта має знайти сам глядач.

Демонтували пам’ятник через те, що до затвердження його зовнішнього вигляду не залучили ані міську владу Белграду, ані управління з захисту пам’яток культури, ані мінкультури та через невідповідність роботи постаті Юрія Гагаріна.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+