Слухати

Звіт Amnesty International: Китай залишається лідером за кількістю страт (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Звіт Amnesty International: Китай залишається лідером за кількістю страт (ФОТО)

12 квітня 2018 - 10:12
Загальна кількість страт у світі скоротилася на чотири відсотки

За минулий рік кількість страт у світі скоротилась на чотири відсотки, повідомила у своєму звіті міжнародна правозахисна організація Amnesty International. Але досі багато країн виносять смертні вироки, а в усьому світі понад 20 тисяч людей очікують страти.

Минулого року в 23 країнах було проведено 993 страти. Це на чотири відсотки менше, ніж у 2016 році, та на 39 відсотків менше, ніж у 2015-му. 

Загалом минулого року в 53 країнах був винесений 2591 смертний вирок, тоді як роком раніше їх було 3117. Одна, це без враховуння тисячі страт та смертних вироків, які, за даними Amnesty International, проводять в Китаї, де ця інформація є засекреченою, тому що вважається державною таємницею.

2.png

Amnesty International
Країни, в яких існує смертний вирок та проводять страти
Amnesty International

Китай — країна з найбільшою кількістю страт. За винятком Китаю, 84 відсотки усіх страт минулого року відбулись в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані. 23 страти провели у Сполучених Штатах Америки.

Також у 2017 році страти відновили Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об’єднані Арабські Емірати.

Натомість, двадцять африканських країн на півдні Сахари скасували смертну кару за будь-які злочини. В минулому році страти проводили Сомалі та Південний Судан.

В Ірані кількість страт зменшилась на 11 відсотків, а страт, пов’язаних з наркотиками — на 40 відсотків. 

Проте у 15 країнах світу досі застосовують найвищу міру покарання за злочини, пов’язані з наркотиками. Такі страти зафіксували в Китаї, Ірані, Сінгапурі та Саудівській Аравії, де їхня кількість зросла з 16 відсотків у 2016 році до 40 відсотків у 2017 році.

5.png

Amnesty International
Страти за злочини, пов’язані з наркотиками, за 2016-2017 роки
Amnesty International

Крім того, правозахисники занепокоєні тим, що в минулому році в Ірані було страчено п’ять неповнолітніх осіб, а ще 80 особам віком до 18 років було винесено смертні вироки.

Загалом, за даними організації, зараз в всьому світі принаймні 21 919 особам винесено смертні вироки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+