Слухати

ОЗХЗ оприлюднила результати розслідування отруєння в Солсбері / Новини на Громадському радіо

ОЗХЗ оприлюднила результати розслідування отруєння в Солсбері

12 квітня 2018 - 14:47
Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Великої Британії щодо речовини, якою отруїли Сергія та Юлію Скрипалів

Організація із заборони хімічної зброї оприлюднила результати розслідування отруєння в Солсбері.

У звіті йдеться про те, що «результати аналізів біологічних зразків і зразків навколишнього середовища, зроблені вибраними ОЗХЗ лабораторіями, підтверджують висновки Великої Британії щодо хімічної речовини токсичної дії, яка використовувалася в Солсбері і від якої серйозно постраждали троє людей».

У відкритій частині доповіді не згадується, що мова йде саме про «Новічок», про який раніше говорила прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей.

«Новічок», за словами Мей, був розроблений в Радянському Союзі і вироблений в Росії. Однак, джерело походження речовини у відкритій частині доповіді Організації із заборони хімічної зброї також не вказано.

Назва та структура ідентифікованої токсичної речовини містяться у  секретній доповіді Секретаріату організації, доступній тільки для держав-учасниць організації. 

Після оприлюднення відкритої частини звіту міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Росія відповідальна за Солсбері. За його словами, «лише Росія має відповідні засоби, мотив та дані».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+