Слухати

Порошенко заявив про підготовку до виходу з СНД та скасування низки положень договору про дружбу з РФ / Новини на Громадському радіо

Порошенко заявив про підготовку до виходу з СНД та скасування низки положень договору про дружбу з РФ

12 квітня 2018 - 13:57
Про це він заявив під час виступу на безпековому форумі у Києві

Петро Порошенко заявив про скасування чергової низки положень договору про дружбу та співпрацю між Україною і Росією. Про це він заявив під час виступу на безпековому форумі у Києві.

«Наступним кроком буде внесення мною до Верховної Ради проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією в частині, в якій дія цього договору не сумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого права на самооборону», – сказав Порошенко.

Порошенко водночас пояснив, що скасовувати цей договір не можна.

«Бо є важливими для України положення, в яких сторони поважають територіальну цілісність одне одного, підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів», – наголосив він.

Наразі розірвано 43 положення з 450

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією підписали в Києві 31 травня 1997 року президент України Леонід Кучма та президент Російської Федерації Борис Єльцин. Верховна Рада України ратифікувала договір законом N 13/98-ВР від 14 січня 1998 року.

Також президент України зініцюював вихід України зі статутних органів СНД.

«З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є членом СНД, через відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми разом з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД, як і остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську», – заявив він.

Порошенко додав, що потрібно інвентаризувати всю нормативно-правову базу, складену Україною в межах СНД, щодо відповідності національним інтересам держави.

«Користуючись нагодою, закликаю і наших закордонних партнерів переглянути договірні зобов’язання із РФ, насамперед на предмет чутливих сфер співробітництва», – сказав президент.

СНД було створено 8 грудня 1991 року. Україна не підписала Статуту СНД від 22 січня 1993 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+