Слухати

У Дніпрі скасували російськомовну виставу через можливу загрозу з боку праворадикальних сил

12 квітня 2018 - 19:30
Інформація про те, що активісти активісти молодіжного крила «Правого сектору» можуть завадити проведенню вистави, з'явилася у Facebook
У Дніпрі скасували російськомовну виставу через можливу загрозу з боку праворадикальних сил / Новини на Громадському радіо

У Дніпрі в Театрі драми та комедії вирішили скасувати російськомовну виставу «Лісова пісня» . Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Згідно з повідомленням, прямих погроз до театру не надходило, але у Facebook з’явилася інформація про те, що активісти молодіжного крила «Правого сектору» можуть спробувати завадити проведенню вистави.

Завідувачка літературною частиною театру Галина Бабій повідомила, що знімати виставу з репертуару театр не буде.

«Ми вирішили, щоб не було приводу для розбрату, зняти виставу цього разу. Але ми не знімаємо її з репертуару. Тим більше, що ця вистава йде у вечірній час, не вдень, тобто не для школярів, як писали на Facebook, – мовляв, ми русифікуємо школярів. У дорослого глядача є вибір: прийти на «Лісову пісню» російською мовою до нас або піти на «Лісову пісню» українською мовою до театру імені Шевченка. По-друге, ми поставили російською мовою, бо знайшли хороший переклад. Люди, які ніколи не читали Лесю Українку, можливо, подивляться і зацікавляться її творчістю. Виставу ми не збираємось знімати, вона в нас цікаво поставлена, цікаве пластичне рішення»,  — цитує «Радіо Свобода» Галину Бабій.

Раніше у «Правому Секторі» заявляли, що організація виступатиме «проти русифікації української класики».

«Місцеве управління культури, релігії та національностей ніяк не відреагувало на цей факт (постановки вистави російською мовою, — ред.). З чого можна зробити висновок, що вони підтримують експансію російським окупантом української молоді. Саме молоді, бо ця драма Лесі Українки входить до шкільної програми. Така русифікація української літератури впливає на якість вивчення національної мови, що негативно відіб’ється на процесах державотворення та становлення Української Самостійної Соборної Держави», — сказано в заяві.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+