Слухати

Без газу, води та під обстрілами: правозахисники показали життя села на лінії фронту (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Без газу, води та під обстрілами: правозахисники показали життя села на лінії фронту (ВІДЕО)

13 квітня 2018 - 17:41
До бойових дій тут жили близько півтисячі людей. Тепер залишилися 40. Переважно це люди пенсійного або передпенсійного віку

Село Водяне Донецької області розташоване за чотири кілометри від Донецького аеропорту.
До бойових дій тут проживали близько 500 людей. Сьогодні залишилися 40. Всі вони пенсійного або передпенсійного віку.
За час активної фази АТО загинули троє селян. Представники Харківської правозахисної групи (ХПГ) побували тут вперше за чотири роки конфлікту та поспілкувалися з людьми та опублікували відео, записане в селі.

На відео показано будинки, які сильно пошкоджені за роки бойових дій. Водопровідної води в селі немає. газу — також. Будинки люди опалюють дровами, які вдається зібрати у навколишніх посадках. Представники ХПГ зазначають, що таким чином люди наражають себе на небезпеку — можна підірватися на розтяжці.

В ХПГ зазначають, що благодійні організації привозять жителям вугілля в брекетах.

Ні магазинів, ні аптек в селі немає. Хліб та іншу їжу привозять волонтери за попередньою домовленістю. 

Найближче місце, де жителі Водяного можуть отримати допомогу, це Очеретине — за сорок кілометрів звідси.

«Швидка не завжди погоджується їхати на виклик, тому що це далеко, тут погані дороги та, зрештою, це територія, яка прострілюється. Тут постійно чути звуки працюючої зброї», — наголошують правозахисники.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+