Слухати

Розірвання Договору про дружбу з Росією не вплине на врегульовані іншими угодами питання, - Зеркаль

14 квітня 2018 - 12:16
Зокрема, розірвання Договору не торкнеться питання кордонів
Розірвання Договору про дружбу з Росією не вплине на врегульовані іншими угодами питання, - Зеркаль / Новини на Громадському радіо

Розірвання Договору про дружбу з Росією не вплине на врегульовані іншими угодами питання, зокрема щодо кордонів. Про це повідомили заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль і радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, передає ZN.UA.

За словами представників МЗС, в питаннях кордонів Договір про дружбу — лише один з елементів. Преамбула документа про дружбу посилається на ДОговір між Українською РСР і РРФСР від 19 листопада 1990 року, у якому сторони визначили свої кордони і який пізніше був підтверджений Дагомиською угодою між Україною і Російською Федерацією про подальший розвиток міждержавних відносин.

В МЗС зазначили, що пізніше положення Договору про дружбу в частині поваги суверенітету і територіальної цілісності були згадані в преамбулі до угоди між Україною і Російською Федерацією про україно-російський державний кордон від 28 січня 2003 року. Жодне положення Договору про кордон не робить його залежним від дії Договору про дружбу.

Відповідно, Росія втрачає можливість посилатися на які-небудь факти, що давно втратили актуальність, для обґрунтування своїх вимог стосовно кордонів.

В МЗС підкреслили, що всі домисли про повернення до якихось давніх кордонів, приналежності Криму або Тамані - безпідставніє

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що термін «російська агресія» в міжнародних документах є підставою для призупинення окремих статей Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною («Великого договору»).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+