Слухати

В Маріуполі розпочалася книжкова толока (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В Маріуполі розпочалася книжкова толока (ФОТО)

14 квітня 2018 - 18:17
Серед учасників толоки - Любко Дереш, Олексій Чупа, Олександр Ірванець, Артем Полежака, Юрій Іздрик, Анастасія Левкова, Олена Ольшанська

В Маріуполі проходить перший міжнародний книжковий фестиваль «Книжкова толока». Близько 30 видавництв представили на майданчику фестивалю свої книжки. На окремих локаціях проходять презентації книжок, лекції та автограф-сесії. Серед учасників толоки — Любко Дереш, Олексій Чупа, Олександр Ірванець, Артем Полежака, Юрій Іздрик, Анастасія Левкова, Олена Ольшанська.

Директор фестивалю «Маріупольська книжкова толока» Ігор Гармаш зазначає, що книжковий фестиваль подорожуватиме і далі на Схід.

«Ми беремо курс на Схід, бо болить і пече. Я сам військовий, але я вважаю, що зброя — це не те, чим вирішуються проблеми. Коли працює зброя — це вже наслідки, що влада не працювала в цьому напрямку. Треба впроваджувати культурні стартапи на тих територіях, які такими не вважають. Всі знають, що Львів, Харків, Київ, Одеса — наші потужні культурні центри. Ми кажемо — ні. Культурні потужні центри це ті, які, ви думаєте, що вони промислові», — розповідає Гармаш.

Більшість книжок на фестивалі українською мовою. Проте, є і примірники литовською. Це — переклад збірки віршів та оповідань авторства переселенців, військових та людей, які проживають на непідконтрольній території.

Книга видавалася в Маріуполі, також російською та українською мовою.

«Перші презентації проходили дуже душевно в сенсі спілкування, але дуже важко в сприйнятті інформації, багато хто плакав», — розповідає українська письменниця, авторка ідеї та упорядниця збірки Оксана Стоміна.

На фестивалі торкнулися теми і електронного книговидавництва. Антон Санченко, представник Книгарні першодруків ім. Швайпольта Фіоля каже, що нині в Україні електронні версії книжок без паперових існувати не можуть.

«Існування піратів цей варіант розвитку нам унеможливлює. Є приклад Amazon, де люди чесно платять за книжки. І там, де ці порядки є, там і наші приєднуються. В Україні, вслід за Росією, вважається гарним тоном скачати, не думаючи, що автор і видавець за рахунок чогось має розвиватися… Видавцям нема сенсу вкладати в це. Можуть викладати електроні версії паперових книжок. Окремо електроні книжки існувати не можуть», — каже він.

Останній спалах електронного книговидання був у 2011 році.

Офіційне закриття «Маріупольської книжкової толоки» заплановано на 19:00 у неділю.

Вікторія Савицька, Маріуполь, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+