Слухати

Політв’язня Станіслава Клиха можуть перевести в іншу колонію

15 квітня 2018 - 22:26
Громадська наглядова комісія надасть засудженому в Росії українцю Клиху, який оголосив голодування, можливу допомогу
Політв’язня Станіслава Клиха можуть перевести в іншу колонію / Новини на Громадському радіо

Громадська наглядова комісія в Росії надасть незаконно засудженому українцю Станіславу Клиху, можливу допомогу щодо переведення його в іншу колонії.

Про це повідомила в інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви» заступник голови московської громадської наглядової комісії Єва Меркачева.

«Будь-яке клопотання засудженого про те, щоб йому змінили місце відбування і покарання, воно розглядається. В даному випадку з урахуванням того, що це резонансна людина, за цим спостерігає міжнародне співтовариство, і якщо його підтримають серйозні правозахисники, може й Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, думаю, що перевід його в іншу колонію реальний. Я не знаю, чи написав він правильно заяву, чи подав він таке клопотання, якщо немає, то це треба зробити. Я вважаю, що ми повинні підказати, як це все оформити, ми з місцевими представниками комісії зв’яжемося найближчим часом, попросимо його відвідати і проконсультувати», — сказала Меркачева.

Нагадаємо, українець Станіслав Клих відмовився від сніданків і обідів в Верхньоуральській колонії, щоб його перевели в іншу колонію. Про це йдеться в його листі, який надійшов до редакції «Нової газети».

«Час у в’язниці удень йде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною», — написав він.

8 вересня 2017 року координаторка Медійної ініціативи з прав людини Марія Томак повідомила, що засуджений в Росії українець Станіслав Клих перебуває в колонії у Верхньоуральську. У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. У лютому до нього допустили адвоката-правозахисника.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+