Слухати

Як закуповуватимуть нове обладнання для шкіл: пояснює радниця міністра освіти / Новини на Громадському радіо

Як закуповуватимуть нове обладнання для шкіл: пояснює радниця міністра освіти

15 квітня 2018 - 14:14
Із державного бюджету виділять 1 мільярд 385 мільйонів гривень — це найбільша сума, яка коли-небудь виділялася в Україні на переоснащення шкіл

Вже у вересні цього року в школах може з’явитися нове обладнання. Про це Громадському радіо розповіла радниця міністра освіти України Іванна Коберник.

За її словами, це відбувається в рамках освітньої реформи.

«На забезпечення уряд виділив 1 мільярд 385 мільйонів гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави», — сказала Коберник.

Читайте також: Гройсман показав нові меблі для шкіл (ВІДЕО)

Кошти розподілять наступним чином, сказала радниця міністра: «40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі. Ще 40% — на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів».

За словами Коберник, гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів в області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада.

Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. В гірській місцевості та на лінії розмежування 95% на 5%.

Нагадаємо, у вересні 2017 року український парламент ухвалив новий закон про освіту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+