Слухати

Руйнування історичних пам’яток в окупованому Криму має увійти до позову України проти Росії, - Аблялімова / Новини на Громадському радіо

Руйнування історичних пам'яток в окупованому Криму має увійти до позову України проти Росії, - Аблялімова

16 квітня 2018 - 15:17
За словами Аблялімової, окупаційна влада руйнує історичні пам'ятки в Криму під виглядом реставрації

Злочини окупаційної російської влади в Криму щодо історичних пам’яток на півострові мають увійти до позову Україна проти Росії до міжнародних судів. Таку думку висловила колишня керівниця музею-заповідника «Ханський палац» у Бахчисараї Ельміра Аблялімова.

«Сьогодні готується великий позов Україна проти Росії. Я сподіваюся, що цей кейс — культурне стирання — має увійти туди. І Ханський палац якраз є прикладом такого культурного стирання на окупованій території. Ми зараз готуємо матеріали, що підтверджуватимуть злочини щодо культурної спадщини в Криму, культурної спадщини кримських татар та України в цілому», — сказала Аблялімова.

За її словами, окупаційна влада в Криму знищує комплекс «Ханський палац» у Бахчисараї та інші історичні пам’ятки під виглядом реставрації. Зокрема, для таких робіт не залучаються історики, а робітники є низькокваліфікованими.

Нагадаємо, 11 квітня ЮНЕСКО після багаторазових звернень України повідомила, що направить до окупованого Криму моніторингову місію для контролю за збереженням культурної спадщини на півострові.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+