Слухати

Прикордонники показали відео екіпажу кримського судна «Норд» у «Жулянах» / Новини на Громадському радіо

Прикордонники показали відео екіпажу кримського судна «Норд» у «Жулянах»

19 квітня 2018 - 20:09
Кримські моряки намагалися вилетіти з України до Білорусі з російськими паспортами

Сьогодні, 19 квітня, дев’ять членів екіпажу кримського судна «Норд» намагалися вилетіти з Києва до Мінська. Двом з них вдалося полетіти до Білорусі з паспортами громадян РФ. Сімом морякам було відмовлено у виїзді.

Державна прикордонна служба опублікувала на YouTube-каналі відео, на якому зафіксовано складання протоколів на екіпаж.

За даними українських прикордонників, моряки, які є громадянами України, намагалися пройти контроль з паспортами Російської Федерації, виданими у генконсульстві РФ у Харкові. Ці документи вилучили.

Членам суднокоманди «Норд» запропонували звернутися до органів Державної міграційної служби України задля підтвердження громадянства України. Українські прикордонники раніше заявляли, що моряки можуть виїхати до Криму з українськими паспортами. Українська сторона не визнає документи, які видані окупаційною владою РФ в Криму.

Нагадаємо, 25 березня Державна прикордонна служба України затримала рибопромислове судно «Норд». На борту були 10 громадян України з російськими паспортами, виданими у Керчі.

6 квітня Приморський районний суд Маріуполя оштрафував членів екіпажу на суми від 3 до 3,4 тисяч гривень, а капітана судна Володимира Горбенка заарештували. 10 квітня його звільнили з-під варти після внесення застави. 

Решта команди не обмежена у пересуванні. 9 квітня дев’ять членів екіпажу судна «Норд» намагалися виїхати до Росії на дипломатичних автомобілях консульства РФ. 10 квітня екіпаж спробував виїхати до Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+