Слухати

«Клімат безкарності в Україні»: правозахисник коментує звіт Держдепу США про порушення прав людини / Новини на Громадському радіо

«Клімат безкарності в Україні»: правозахисник коментує звіт Держдепу США про порушення прав людини

22 квітня 2018 - 13:52
Богдан Крикливенко: Формулювання стали жорсткішими

У доповіді бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США прослідковуються досить жорсткі формулювання, коментує документ Громадському радіо правозахисник Богдан Крикливенко.

Наприклад, у доповіді зазначають, каже він, що більшість серйозних порушень прав людини так і не знайшли належного, або адекватного реагування з боку органів влади, що призвело до «клімату безкарності» в Україні.

У доповіді 68 сторінок, вона поділена на частини. Зокрема, з великими блоками, які стосуються Криму та Донбасу, а також з великим блоком, який стосується підконтрольної України.

«Звіт починається з історії, що трапилася наприкінці минулого року. Коли 25-річний хлопець на третій день перебування в СІЗО, куди потрапив за крадіжку пляшки алкоголю, загинув, і до цього часу ефективного розслідування немає», — каже Крикливенко.

Це історія про Дмитра Листовничого, який помер у Луцькому слідчому ізоляторі. Хлопець знаходився в СІЗО чотири дні за крадіжку пляшки віскі. Спочатку повідомлялося, що Листовничий помер від гострого гепатиту, пізніше — що хлопець покінчив життя самогубством. Родина Дмитра Листовничого опублікувала знімки тіла, на яких видно сліди побиття. Родина подала скаргу, ГПУ розпочала кримінальне провадження.

Читайте також: Смерть засудженого з Лук’янівського СІЗО: відкрили провадження за неналежну медичну допомогу

Також Богдан Крикливенко зазначає, що у звіті є декілька речень про те, що все ще не притягнуті до відповідальності особи, причетні до розстрілів на Майдані у 2014 році.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+