Слухати

В ПАРЄ має місце корупція та спроби впливу на рішення Асамблеї, - зовнішня слідча група / Новини на Громадському радіо

В ПАРЄ має місце корупція та спроби впливу на рішення Асамблеї, - зовнішня слідча група

22 квітня 2018 - 20:57
Основні звинувачення стосуються Азербайджану

Слідча група, утворена Парламентською асамблеєю Ради Європи, підтвердила системний зовнішній вплив на документи та рішення ПАРЄ. Окрім цього, деяких депутатів звинувачують у системних діях, що суперечать етичним стандартам. Про це йдеться у звіті групи, представленому Бюро ПАРЄ, передає Європейьска правда.

Видання має в розпорядженні копію звіту, викладеного на 198 сторінках.

«Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але члени слідчої групи наголошують, що проблеми не обмежуються однією країною», — зазначено у повідомленні.

«Під час роботи до нас надійшла інформація також щодо нестандартних ситуацій, пов’язаних з іншими країнами»,  - повідомив голова слідчої групи, суддя Ніколас Братца.

За його словами, через брак часу розслідування концентрувалося на справі Азербайджану, щодо якої лунало найбільше звинувачень.

«Була група осіб, які працювали в ПАРЄ на користь Азербайджана… 7 членів та колишніх членів ПАРЄ діяли всупереч етичним стандартам асамблеї», — повідомив він.

Водночас Братца наголосив, що окремою темою стала проблема подарунків у ПАРЄ.

«Члени ПАРЄ, а також члени секретаріату ПАРЄ отримували численні подарунки… Ми не маємо достатніх доказів, щоби довести, що конкретний подарунок був отриманий у обмін на конкретне рішення. Тим не менше, ми вважаємо необхідним підкреслити брак прозорості у питанні отримання подарунків», — зазначив суддя.

Нагадаємо, звинувачення щодо корупції в ПАРЄ лунають від 2012 року. Тоді активісти оприлюднили низку підтверджень системного підкупу депутатів з боку уряду Азербайджану. Асамблея протягом кількох років ігнорувала ці звинуваченні, доки у 2015 частину з них не підтвердила італійська поліція, затримавши одного з колишніх депутатів Луку Волонте.

Після появи нових доказів під час скандалу з Педро Аграмунтом ПАРЄ і Комітет міністрів РЄ погодилися створити зовнішню слідчу групу. До її складу увійшли екс-президент ЄСПЛ Ніколас Братца, французький суддя Жан-Луї Брурье, і екс-суддя ЄСПЛ, омбудсмен Швеції Жан-Луї Брурье.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+