Слухати

Amnesty International Україна вимагає офіційної реакції влади щодо погрому табору ромів на Лисій горі / Новини на Громадському радіо

Amnesty International Україна вимагає офіційної реакції влади щодо погрому табору ромів на Лисій горі

24 квітня 2018 - 14:50
Директорка правозахисної організації каже, що жертвами «зграї радикалів, які відчули свою безкарність», може стати будь-хто

Правозахисна організація Amnesty International Україна вимагає офіційної реакції влади на погром табору ромів на Лисій горі. Про це вони заявили на своєму офіційному сайті

Amnesty International зазначають, що їм вдалося поспілкуватися з кількома активістами. За свідченнями одного з них, поліцію на місце подій викликали, але ніяких дій з їхнього боку роми не дочекалися.

«Важливо розуміти, що мішенню для таких нападів може стати і стає будь-хто: роми, жінки, антикорупційні активісти, євреї, ЛГБТІ, журналісти, митці, студенти, письменники. Ніхто зараз не може бути впевнений, що не стане наступною жертвою зграї радикалів, які відчули свою безкарність. Вони прикриваються патріотизмом і турботою про суспільство, але насправді тероризують мирних громадян. При цьому правоохоронні органи, у більшості випадків, лишаються бездіяльними» — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Amnesty International вимагає офіційної реакції української влади на події на Лисій горі у Києві в ніч з 20 по 21 квітня, а також невідкладного та ефективного розслідування нападу.

Нагадаємо, 21 квітня представники праворадикальної організації «С14» розібрали та спалили ромський табір, про що заявили публічно. Пізніше, роми, з якими вдалося поспілкуватися журналістці Громадського радіо, заявили, що напад на їхнє поселення був збройним, а в таборі знаходилися діти. 

У «С14» заперечили використання зброї та силовий розгін. За їхніми словами, про залишення території з ромами домовилися мирно, а діяли вони на прохання Голосіївської РДА та поліції.

Поліція ж заявляє, що звернень щодо пожежі не надходило. Співпрацю у погромі табору не коментує.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+