Слухати

Обшуки в окупованому Криму: ФСБ забрали сина та сестру кримськотатарського мецената (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Обшуки в окупованому Криму: ФСБ забрали сина та сестру кримськотатарського мецената (ВІДЕО)

26 квітня 2018 - 13:07
Ресуля Веліляєва вже попереджали, що не треба займатися меценатством

Сина та сестру кримськотатарського мецената і підприємця Ресуля Веліляєва під час нової серії обшуків в окупованому Криму забрали співробітники ФСБ Росії. Сьогодні на усьому півострові одночасно обшукували близько 20 об’єктів пов’язаних з родиною Веліляєвих. Про це Громадському радіо повідомляє глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Сестру Ресуля Зеру Веліляєву наразі допитують у сімферопольському управлінні МВС Росії, повідомляє «Кримська солідарність». Під будівлею управління зібралися люди.

Обшуки почалися сьогодні вранці одночасно в будинках родини Веліляєвих та в приміщеннях мережі магазинів, якими вони володіють. 

«Десятки магазинів досі очеплені, колективи або зачинені всередині, або їх не впускають», — каже Чубаров.

Також близько 400 людей зібралися біля фірми з дистрибуції продуктів харчування в Криму «КримОпт», яка належить братам Веліляєвим.

Рефат Чубаров наголошує, що родина Веліляєвих, а, зокрема, Ресуль Веліляєв відомий кримськотатарський меценат.

В пам’ять про батька, який помер років 5-6 тому, на кошти родини Веліляєвих у Білогірську побудована Соборна мечеть. Також Ресуль заснував фонд імені просвітника та науковця Бекіра Чобан-заде, в рамках якого впродовж десяти років вручає премії з гуманітарних наук. 

«Їм давали знати — якщо вони не припинять підтримувати розвиток кримськотатарського народу, до них прийдуть. І от, прийшли», — каже глава Меджлісу.

За його словами російська окупаційна влада вимагала Ресуля припинити підтримувати будь-які проекти у суспільстві, тому він останнім часом обмежився виключно просвітницькими, культурними та видавничими проектами.

Рефат Чубаров зазначає, що обшуки проводять працівники ФСБ під прикриттям людей в балаклавах зі стрілецькою зброєю.

МЗС України пообіцяли подати докази злочинів до міжнародних судів. Про це в своєму твіттері написала речниця Мар’яна Беца.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+