Слухати

У парку Єллоустон зафіксували активність найбільшого в світі гейзера / Новини на Громадському радіо

У парку Єллоустон зафіксували активність найбільшого в світі гейзера

01 травня 2018 - 08:07
Востаннє Єллоустонський супервулкан вивергався два з половиною мільйона років тому

У Національному парку Єллоустон, що в американському штаті Вайомінг, зафіксували незвичайну активність найбільшого в світі гейзера Steamboat. Причина активності поки невідома. Про це повідомляє видання Science Alert. 

За шість тижнів відбулося три потужних виверження. Геологи попереджають, що це явище не пов’язане з можливою активністю супервулкана. 

Потужні виверження сталися 15 березня (після майже чотирирічної перерви), 19 і 27 квітня. Максимальна висота гейзера досягає 91 метр. Подібна активність Steamboat спостерігалася в 2003 році, проте тоді мінімальний проміжок між виверженнями склав 32 дні. Цього разу за найкоротший період затишшя між викидами пройшло вісім днів. 

За словами геологів, серії слабших вивержень можуть відбуватися замість одного великого викиду, що і пояснює дивну поведінку джерела. Єллоустонський супервулкан вивергався востаннє два з половиною мільйона років тому. Серія вивержень залишила на поверхні гігантські кальдери діаметром в десятки кілометрів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+