Слухати

Російська делегація на Євробаченні несла прапори «ЛДНР» вулицями Лісабона (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Російська делегація на Євробаченні несла прапори «ЛДНР» вулицями Лісабона (ФОТО, ВІДЕО)

06 травня 2018 - 22:25
Росіяни влаштували акцію «Безсмертний полк» у Португалії, учасники якої несли також і прапор України

Російська делегація напередодні пісенного конкурсу «Євробачення-2018» у португальському Лісабоні сьогодні, 6 травня, влаштувала акцію «Безсмертний полк», учасники якої несли зокрема прапори так званих «ЛНР» і «ДНР».

Про це Громадському радіо розповів голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, який спостерігав за акцією.

Учасники акції, окрім портретів нібито своїх родичів, які брали участь у Другій світовій війні, несли також прапори України, Грузії, Білорусі та Росії.

dciuoesvqaa4kii.jpg

twitter.com/golub
Російська співачка Юлія Самойлова (у центрі)
twitter.com/golub

Очолила ходу співачка Юлія Самойлова, яка представляє РФ на «Євробаченні».

31 958 991_10 211 839 671 734 353_5 130 615 490 527 363 072_n.jpg

facebook.com/alla.bogolepova
Організована росіянами акція «Безсмертний полк»
facebook.com/alla.bogolepova

Українці, які живуть у Лісабоні, пішли на акцію, вдягнувши футболки зі зневажливими написами на адресу президента Росії.

«Ми пішли на акцію, аби зафіксувати, хто там є, яку використовує символіку і хто є організатором акції. На площі поруч з російськими прапорами були прапори «ДНР» і «ЛНР». У деяких учасників акції з прапорами України ми питали, чи дійсно вони є українцями. Вони сказали, що ні. Були також прапори Грузії. Чоловік, який тримав цей прапор, сказав, що він білорус. Були прапори інших країн, але люди, які їх несли, навряд чи були представниками тих країн», — розповів Садоха.

За його оцінками, в акції взяли участь щонайменше 300 учасників. Серед них були португальські організації лівого спрямування, зазначив українець. 

Громадська акція «Безсмертний полк» була заснована російськими журналістами у 2012 році. Ідея акція полягає у тому, що під час ходи до Дня перемоги люди несуть фотографії своїх родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Однак у ЗМІ з’являлася інформація, що людей можуть примушувати брати участь в акції і нести портрети не своїх родичів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+