Слухати

СОТ визнала незаконними 22 мільярди доларів субсидій ЄС для Airbus / Новини на Громадському радіо

СОТ визнала незаконними 22 мільярди доларів субсидій ЄС для Airbus

15 травня 2018 - 22:20
СОТ вважає, що ЄС незаконно виділив Airbus 22 мільярди доларів субсидій, чим нашкодив Boeing

Світова організація торгівлі (СОТ) визнала, що Європейський Союз незаконно надав авіабудівній компанії Airbus 22 мільярди доларів субсидій, що зашкодило американському конкуренту Boeing.

СОТ відхилила апеляцію компанії Airbus, заявивши, що виробник не зміг компенсувати збитки, завдані Boeing.

Європейські країни надали Airbus 22 мільярди доларів на будівництво літаків A380 та A350.

Протягом 90-х років ЄС та США дотримувалися узгоджених правил щодо субсидування літаків, поки США не вийшли з угоди. Обидві сторони подали скарги одна на одну у 2004 році. 

Справу за обвинуваченням Airbus розглядали 14 років.

«Остання постанова надсилає чітке повідомлення — нехтування правилами та нелегальні дотації не допускаються», — заявив голова Boeing Денніс Муйленбург.

Генеральний директор Airbus Том Ендерс зазначив, що СОТ цього року оприлюднить ще одне рішення — уже за позовом Airbus до Boeing. На думку Ендерса, друге рішення може бути не на користь американців.

«Якщо ЄС нарешті не відреагує, аби припинити порушувати правила і завдати шкоди інтересам США, Сполученим Штатам доведеться застосувати контрзаходи на продукцію ЄС», — заявив торговий представник США Роберт Лайфайзер.

Сьогоднішнє рішення може дати США більше важелів впливу під час встановлення тарифів на сталь та алюміній.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+