Слухати

Дні науки в Україні: лекція Нобелівського лауреата та виставка передових розробок (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Дні науки в Україні: лекція Нобелівського лауреата та виставка передових розробок (ФОТО)

16 травня 2018 - 23:55
Учений Антон Сененко розповідає про найцікавіші заходи «Днів науки 2018»

В Україні проходять «Дні науки 2018» — проект популяризації науки, організований молодими вченими Національної академії наук України. Лекції, демонстрації експериментів, майстер-класи, екскурсії, вікторини, ігри проходять у Києві, Харкові, Одесі, Житомирі й Луцьку.

Про це Громадському радіо розповів  старший науковий співробітник відділу фізичної електроніки Інституту фізик НАН, кандидат фізико-математичних наук Антон Сененко.

У рамках «Днів науки» до Києва прибув лауреат Нобелівської премії з фізики Серж Арош. 15 і 16 травня він прочитав дві лекції про зв’язок фундаментальної науки і новацій.

«В усіх наукових інститутах Академії наук проходять екскурсії. Усі лабораторії відкритті, будь-хто може потрапити до них, подивитися, чим займаються науковці, зазирнути у мікроскоп. Головна виставкова зала розташована в Інституті електрозварювальння ім. Є.О.Патона. Тут проходить виставка досягнень науковців і школярів з Малої академії наук. Представлена сотня розробок, зокрема прилади контролю якості рослин, медичні препарати, наприклад томограф або тренар, який допомагає людям, у яких був інсульт і яким треба покращити активність кінцівок, різноманітні матеріали, оптика, металеві сплави», — розповів Сененко.

На вихідних стартують медичні пікніки у столичному Парку Шевченка. Медики будуть розповідати про медицину, показувати досліди, читати лекції, спростовувати міфи, зазначив Сененко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+