Слухати

В Сирійському місті Саракеб, ймовірно, застосували хлор, - організація із заборони хімзброї / Новини на Громадському радіо

В Сирійському місті Саракеб, ймовірно, застосували хлор, - організація із заборони хімзброї

16 травня 2018 - 12:13
За даними ОЗХЗ, хлор був випущений з циліндрів завдяки механічному впливу в районі Аль-Таліл в Саракібе у лютому цього року

У сирійському місті Саракеб у якості хімічної зброї, ймовірно, було застосовано хлор. Про це повідомляє AP з посиланням на Організацію із заборони хімічної зброї. 

ОЗХЗ заявляє, що її місія з встановлення фактів використання хімзброї у Сирії, виявила наступне: у лютому «хлор був розпилений з циліндрів завдяки механічному впливу в районі Аль-Таліл біля міста Саракеб».

До такого висновку експерти прийшли, зокрема, після того, як знайшли два балони, у яких раніше був хлор.

Про застосування хлору також повідомили свідки. Крім того, взяті проби показали високу концентрацію хлору в навколишньому середовищі.

Також місія ОЗХЗ встановила, що в сирійські медустанови надійшли пацієнти з симптомами отруєння хлором.

Як відзначає AP, Організація з заборони хімічної зброї не вповноважена вирішувати, хто відповідальний за атаку. 

Зазначимо, що місія також розслідує ймовірне використання хімічної зброї у сирійському місті Дума, недалеко від Дамаску. Однак, доповідь з цього приводу ще не була опублікована. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+