Слухати

У територіальних громадах Одещини бракує сімейних лікарів  / Новини на Громадському радіо

У територіальних громадах Одещини бракує сімейних лікарів

16 травня 2018 - 17:54
Так, в Тузловській територіальній громаді в Одеській області наразі ситуація критична

Одна лікарка звільнилася, інша — сама на лікуванні. Вся Тузловська територіальна громада залишилася без діючого фахівця. А це 7 населених пунктів Татрбунарського району Одеської області.

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо

Населення громади — більш 2500 чоловік. Голова Тузловської громади Лариса Корнован-Мойсєєнко скаржиться: чиновники створили умови, але фахівці до села не поспішають. 

«Та які хочете (умови, ред.)! Житло, допомога, зарплата - усе обговорюються! Тільки хай їдуть!», — говорить Лариса Корнован-Мойсєєнко. 

Між тим, головний лікар Тузловського центру первинної медіко-санітарної допомоги Сергій Назаренко каже: наразі молоді фахівці будь-якими способами намагаються залишитися у великих містах. Здебільшого, можна розраховувати лише на пенсіонерів. Але Тузлам поки не щастить і з цим.

«А в село хто їде? Та ніхто! Ми дали заявку в Інтернеті, 32 перегляди, подзвонили 2 людини! Одному 60 років, чоловік з Дніпропетровська та жіночка з Херсону, 59 років. Вони подзвонили, спитали та й усе!», — ділиться Сергій Назаренко. 

За словами представників територіальної громади, гостра нестача сімейних лікарів – проблема майже усіх громад на півдні України. У Одеській області – 23 об’єднані громади. Їм вкрай не вистачає фахівців. Наразі територіальні громади намагаються заключити колективні контракти з лікарями строком на 10 років. За це обіцяють житло та надбавки до зарплати із місцевого бюджету.

dom-kotoryy-predlagayut.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Будинок, в якому пропонують жити сімейному лікарю
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

 

Нагадаємо, згідно медичної реформи громадяни України повинні заключити договори сімейними лікарями — фахівцями, які будуть  своєрідним путівником пацієнта у медицині. Лікар буде виявляти хвороби та направляти хворого до вузькоспеціалізованих колег. 

Читайте також: Медична реформа: що змінюватиметься для пацієнтів та лікарів протягом 2018 року?

Всеволод Ананьєв, Одеська область, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+