Слухати

Як суд обирав запобіжний захід керівнику «РИА новости» Вишинському / Новини на Громадському радіо

Як суд обирав запобіжний захід керівнику «РИА новости» Вишинському

17 травня 2018 - 13:01
Кирилу Вишинському закидають написання матеріалів, які виправдовують анексію Криму та кампанії на підтримку «ДНР» та «ЛНР»

Херсонський міський суд розпочав засідання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у державній зраді керівнику медіаресурсу «РИА новости Украина» Кирилу Вишинському.

Про це повідомляє із суду кореспондентка Громадського радіо.

ОНОВЛЮЄТЬСЯ

12:50 Сторона обвинувачення просить обрати запобіжний захід (тримання під вартою) строком на 60 днів з моменту затримання без права на внесення застави. Таке клопотання обвинувачення пояснює тим, що Вишинський має подвійне громадянство, у разі звільнення з під варти може переховуватись на території Російської Федерації.

32 506 439_1 920 700 514 666 815_768 464 035 455 696 896_n.jpg

Громадське радіо
Засідання у справі Кирила Вишинського, 17 квітня 2018 року
Громадське радіо

13:30 Обвинувачений має трьох адвокатів. Спілкуватися виявив бажання російською мовою. Коли йому надали слово, спочатку витримав паузу, потім сказав: «Что я хочу сказать? Ну то, что люблю свою жену!».

Потім почав говорити по справі. Заявив, що вважає себе справжнім професіоналом і нічого кримінального у своїх діях не бачить. Ті статті, за які отримав обвинувачення, роботою свого видавництва не вважає. Перелічені статті, такі як «Референдум в Крыму не уход, а возвращение», «Крым — это только начало», за словами редактора, не редакційні, мають певних авторів і публікувалися у рубриці «Точка зрения». Звинувачення заявляє, що у цих статтях містяться гасла і заклики до порушення цілісності України.

Вишинський говорить, що звинувачувати його у недотриманні журналістських стандартів безглуздо. За його словами, це тиск на свободу слова в Україні.

Обвинувачення заявляє, що у подальшому Вишинському вимагатимуть до 15 років позбавлення волі, адже його дії є особливо тяжким злочином.

dsc_3093.jpg

Громадське радіо/В'ячеслав Гусаков
Кирило Вишинський
Громадське радіо/В’ячеслав Гусаков

15:15 Розглядаючи справу, суддя надав слово обом сторонам. Обвинувачений Кирило Вишинський заявив:

«Я проводил редакционную политику, насчет экспертизы, то она безграмотна, поскольку в журналистике есть разные стили, эксперты, наверное, просто не различают жанры».

Потім Вишинський забажав звернутися до журналістів:

«Я долго в журналистике, я всегда боролся за ее стандарты. Я не изменял своей стране. Да, у меня 2 паспорта. И что? У десятков тысяч людей в Украине по 2 паспорта. Они что все изменники? Обвинение в отношении меня есть абсурдным, политической провокацией и наступлением на свободу слова страны, которую я люблю».

Після промови обвинуваченого слово взяли його адвокати, виправдовуючи свого підзахисного за нагороди від президента Російської Федерації та Міністерства оборони Росії.

Обвинувачена ж сторона говорить, що підозри і обґрунтовані. 

Захист просить відпустити Кирила Вишинського під заставу, або хоча б під домашній арешт.

dsc_3185.jpg

Громадське радіо/В'ячеслав Гусаков
Суд з обрання запобіжного заходу Кирилу Вишинському
Громадське радіо/В’ячеслав Гусаков

15:20 Суд вирушив до нарадчої кімнати. 

17:45 Суд обрав запобіжний захід. Тримання під вартою до 13 липня без права внесення застави. 

Нагадаємо, керівнику української редакції «РИА Новости Украина» закидають те, що його редакція публікувала матеріали, що виправдовували анексію Криму Російською Федерацією.

За даними СБУ, за це він отримав від Росії державну нагороду «За повернення Криму» та медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною». Заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що редакція «РИА Новости Украина» також висвітлювала діяльність самопроголошених «ЛНР» та «ДНР», а  фінансування його діяльності здіснювалось із РФ через Сербію. 

Вишинський вважає оголошену йому підозру у державній зраді абсурдною.

Нагадаємо, 15 травня СБУ провела обшуки у офісах «РИА Новости Украина» та затримала  керівника ресурсу Кирила Вишинського. Читайте також: Фінансування з РФ та державні нагороди: що відбувається з «РИА новости».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+