Слухати

Біля посольства РФ читатимуть п’єсу на підтримку Олега Сенцова / Новини на Громадському радіо

Біля посольства РФ читатимуть п’єсу на підтримку Олега Сенцова

18 травня 2018 - 12:00
Актори читатимуть п’єсу «Заручини» російської драматургині Олени Грєміної, яка померла 16 травня

Під стінами посольства Російської Федерації у Києві актори та драматурги сьогодні читатимуть п’єсу Олени Грєміної «Заручини» про судовий процес над політв’язнем Олегом Сенцовим. Таким чином митці хочуть підтримати українського режисера, який у російській колонії оголосив про голодування.

Про це у коментарі Громадському радіо розповіла драматургиня, організаторка акції Наталія Ворожбит.

«Ми театральна та кіноспільнота, для нас це органічний спосіб реагування. 16 травня ми дізналися про те, що Олег почав голодування і цього ж дня померла авторка цієї п’єси та художня керівниця московського Театру. doc Олена Грєміна. Цей театр підтримував Олега і ще у 2015 році поставив цю п’єсу. Й Олег, і Олена є жертвами політичних репресій», — пояснила Ворожбит саме таку форму акції.

Читатимуть п’єсу актори В’ячеслав Довженко, Роман Ясиновський, Андрій Ісаєнко, Олександр Фоменко, Максим Курочкін.

«Потрібно реагувати, говорити про Олега, йому дуже потрібна наша підтримка і такі посилання, щоб він жив і щоб витримав усе це», — зазначила Ворожбит.

«Заручники» — документальна п’єса про процес над Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком і Гєннадієм Афанасьєвим на основі матеріалів судової справи.

14 травня Олег Сенцов оголосив про безстрокове голодування. Він вимагає звільнення 64 українських політв’язнів в Росії.

Олега Сенцова арештували в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У 2015 році російський суд засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+