Слухати

Фестиваль рівності в Чернівцях скасували через «замінування» (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Фестиваль рівності в Чернівцях скасували через «замінування» (ФОТО, ВІДЕО)

19 травня 2018 - 15:57
Організатори кажуть, що захід зірвали представники ультраправих рухів

Фестиваль рівності, проведення якого планувалося сьогодні в Чернівцях, не відбувся. Про це Громадському радіо розповіла його організаторка, представниця правозахисного руху Insight Світлана Малишева.

За її словами, проведенню завадили люди з ультраправих організацій, які прийшли до приміщення.

«Наш ранок почався з того, що ми спочатку дві години не могли потрапити до приміщення, де був запланований фестиваль. Ми туди потрапити десь близько 11-ї. Готувалися до проведення, розвішували банер… Десь об 11:30 приблизно 30-40 людей із різних ультраправих угруповань зайшли в приміщення. Поліція дозволила їм зайти й підійти впритул до наших дверей. Там їх уже стримувала тільки наша приватна охорона. Зайшли ще декілька людей у рясах. Зрозуміло було, що вони збираються нам заважати проводити захід», —розповіла Малишева.

За інформацією організаторів, фестиваль зривали представники організацій «Традиція і порядок», «Катехон», «Зентроп», «Сестринства св. Ольги».

Після цього, за словами організаторки, надійшло повідомлення про замінування.

«Звісно, ми в цей момент вивели всіх. Нас посадили до автобуса, який нас і евакуював», —додала вона.

На сходах приміщення також був розпилений сльозогінний газ, сказала Малишева.

«На мою думку, це був такий новий спосіб, який застосувала поліція. З одного боку, і забезпечила безпеку, і не допустила проведення заходу. Я думаю, що це (зрив фестивалю, — ред.) могло відбутися тільки у співпраці», —розповіла організаторка фестивалю.

У прес-службі місцевої поліції Громадському радіо пообіцяли прокоментувати обставини події найближчим часом.

Також Громадське радіо звернулося за коментарем до організації «Традиція і порядок» та очікує відповіді щодо ймовірної причетності їхніх представників до події.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+