Слухати

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Абдуллаєв почувається краще, - російська омбудсман / Новини на Громадському радіо

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Абдуллаєв почувається краще, - російська омбудсман

19 травня 2018 - 10:46
Російська уповноважена не знайшла порушень у сімферопольському СІЗО

Уповноважена Російської Федерації з прав людини Тетяна Москалькова відвідала утримуваного у СІЗО в окупованому Криму фігуранта так званої «справи Хізб ут-Тахрір» Узеіра Абдуллаєва.

Про це у Facebook повідомила українська омбудсман Людмила Денісова.

«Про Узеіра Абдуллаєва Омбудсмен РФ розповіла, що особисто обстежила його ноги. Узеір підтвердив, що зараз почувається значно краще, і додав, що не розуміє причини виникнення загострення. Медичну допомогу таки було надано своєчасно. Сьогодні жодних вимог не висловив. Лікування за необхідності буде продовжено», — ідеться у повідомленні.

Москалькова у своєму акаунті в Instagram написала, що відвідала СІЗО-1 у Сімферополі, де знаходяться Володимир Балух і Узеір Абдуллаєв. Вона стверджує, що на умови утримання їй ніхто не скаржився.

«Провела особистий прийом громадян, понад 10 людей. З питань умов порядку утримання під вартою зауважень не висловлено. Більшість з поставлених завдань, які отримали підтвердження, були вирішені на місці», — зазначила вона.

У відповідь на критичний допис у коментарях Москалькова додала: «Звичайно, скарги були, але це скарги іншого характеру».

Узеіра Абдуллаєва та його брата Тимура російські силовики затримали у Криму 12 жовтня 2016 року. Їх звинуватили у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», що вважається в Росії терористичною. В Україні вона не заборонена.

27 квітня під час розгляду апеляції у так званому «Верховному суді Криму» Абдулаєв заявив, що почувається погано, протягом чотирьох днів мав підвищену температура і у нього сильно опухла ліва нога. До нього не пускали лікарів. За даними адвокатів, він не міг самостійно стояти.

30 квітня МЗС України заявило, що Узеір Абдуллаєв перебуває у критичному стані.

Пізніше в офісі уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової повідомили, що стан здоров’я Абдуллаєва, який перебуває у СІЗО Сімферополя, поліпшується, жодних скарг він не висловлює.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+