Слухати

Україна припинила участь у статутних органах СНД / Новини на Громадському радіо

Україна припинила участь у статутних органах СНД

19 травня 2018 - 14:45
Президент підписав відповідний указ

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України у роботі статутних органів Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Про це Порошенко повідомив під час виступу у Вінниці на урочистостях з нагоди Дня Європи.

«Сьогодні ми зробили все можливе, щоб перетнути рубікон, повертаючись до Європейського Союзу. Сьогодні я підписав відповідний Указ про відкликання всіх представників України з усіх статутних органів СНД. Нам там немає більше що робити. Ми рухаємося разом в Європу», — повідомив Петро Порошенко.

Читайте також: Росія буде задоволена, що Україна нарешті піде з СНД, — керівник Центру досліджень РФ

Україна не підписала Статуту СНД від 22 січня 1993 року і де-юре не була державою-членом співдружності, а має статус держави-засновниці та держави-учасниці СНД.

Починаючи з квітня 2014 року, співробітництво України в рамках СНД зведено до мінімуму.

Україна до 2014 року брала участь у співробітництві в рамках СНД у Антитерористичному центрі СНД, Бюро з координації боротьби з організованою злочинністю, середньо та довготермінових програмах, спрямованих на боротьбу з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю, наркотрафіком.

При цьому традиційно Київ не брав участі у військово-політичних угодах, спрямованих на створення оборонного союзу в межах СНД, а відтак – не є стороною Договору про колективну безпеку. Україна також не брала участі й у Колективних силах Співдружності для підтримання миру поза егідою ООН чи ОБСЄ.

«У цілому Україна утримувалася від будь-яких дій в рамках СНД, що не відповідають курсу нашої держави на інтеграцію до європейського політичного, економічного та правового простору», — ідеться на сайті МЗС.

Після того, як СНД у 2014 році не засудила агресію РФ, українська сторона нотою МЗС України від 19 березня 2014 року заявила про припинення головування в СНД у 2014 року. Починаючи з квітня 2014 року, Україна вийшла з низки багатосторонніх угод в рамках СНД та припинила членство у багатьох органах галузевого співробітництва.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+