Слухати

Режисерів Серебренникова та Панахі, яких переслідують у Росії та Ірані, вітали оплесками на Каннському кінофестивалі / Новини на Громадському радіо

Режисерів Серебренникова та Панахі, яких переслідують у Росії та Ірані, вітали оплесками на Каннському кінофестивалі

20 травня 2018 - 09:25
Серебренников і Панахі перебувають під домашніми арештами в своїх країнах

На закритті Каннського кінофестивалю, що відбулося ввечері 19 травня, привітали оплесками російського та іранського режисерів Кирила Серебренникова та Джафара Панахі. Про це повідомляє Эхо Москвы.

Підтримати режисерів на заключній церемонії закликала голова жюрі, акторка Кейт Бланшетт.

«Ми хотіли б привітати двох режисерів, які через політичні причини не змогли бути сьгодні в Каннах. Мова йде про Кирила Серебренникова та Джефара Панахі. Ми пишаємося та душею разом із вами», — сказала вона.

Фільми Серебренникова «Літо» та Панахі «Три обличчя» показали на кінофестивалі в конкурсній програмі.

Кирила Серебренникова звинувачують у Росії у розкраданні державних коштів під час його роботи в «Гоголь-центрі». Зараз режисер перебуває під домашнім арештом. Сам він називає справу проти нього абсурдною, правозахисники стверджують, що вона політична.

Джафара Панахі арештували в Ірані 2010 року та засудили до шести років позбавлення волі за «антидержавницьку діяльність» та участь в акціях протесту проти результатів виборів у країні 2009 року. Реальний термін Панахі не відбуває, але перебуває під домашнім арештом. Йому також заборонили знімати кіно та давати інтерв’ю протягом 20 років.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+