Слухати

У Калуші науковці зробили експертизу знайдених кісток «доісторичної» тварини  / Новини на Громадському радіо

У Калуші науковці зробили експертизу знайдених кісток «доісторичної» тварини

20 травня 2018 - 17:36
Експертиза зразків землі показала ймовірну приналежність тварини до доісторичного періоду

Інститут геології та геофізики Івано-Франківського університету нафти і газу провів експертизу порід та кісток, знайдених 1 травня під час реконструкції фонтану.

Про це повідомляє Kalushnews.

Інституту зробив експертизу землі та знайдених кісток двох тварин. Одні рештки тварини знайшли на глибині понад три метри, інші – вище.

Як йдеться у висновках експертизи Інституту, кістки однієї з тварин можуть належати «більшій» тварині доісторичного періоду.

Дослідивши горизонтальну поверхню зубів тварини, науковці припускають, що це рештки представника парнокопитних жуйних тварин «Artiodactyla».

У висновку експертизи зазначено, що захоронення «більшої» тварини не могло бути штучним, оскільки тварина, ймовірно, існувала в до людський період.

Водночас експертиза кісток «меншої» тварини, показує їх приналежність до сучасної тварини.

«Фрагмент зубів «меншої» тварини скоріше за все належить сучасній жувальній тварині, яка існувала у сучасний антропогенний період і була захоронена людиною», — йдеться у висновку.

Додається, що за розміром і формою зубів, ця тварина відноситься до класу жуйних.

Також науковці провели експертизу землю, в якій знайшли рештки тварин. Встановлено, що один із зразків породи, датується 0,7-25 мільйонами років.

Однак, науковці зазначають, що «необхідно провести додаткові дослідження по встановленню абсолютного віку наданих зразків».

1 травня у Калуші під час будівельних робіт виявили кістки нібито доісторичної тварини. Тоді припускали, що це кістки шаблезубого тигра.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+