Слухати

Кольченко готовий підтримати голодування Сенцова і звернувся до Путіна, - адвокат  / Новини на Громадському радіо

Кольченко готовий підтримати голодування Сенцова і звернувся до Путіна, - адвокат

22 травня 2018 - 13:17
Олександр Кольченко вважає, що Росія може проігнорувати голодування Сенцова

Політв’язень Олександр Кольченко написав листа Олегу Сенцову, який дев’ятий день голодує з вимогою звільнити з російських в’язниць всіх українських політв’язнів.

Про це Кольченко розповів своєму адвокату Світлані Сидоркиній, побоюючись, що цензура не пропустить лист, інформує Радіо Свобода. 

Як розповідає захисниця, у листі Кольченко висловив думку, що «засіб голодування може бути ефективним для захисту тільки в тому випадку, якщо держава дорожить своєю репутацією».

«Вважає, що у випадку з Олегом Росія може проігнорувати його голодування, не даючи померти, просто застосувати примусове годування і відправити його на психіатричну експертизу. Смерть Магнітського в Росії нічого не змінила, замість цього був прийнятий Закон Діми Яковлєва. Він не відмовляє Олега, оскільки знає, що він впертий і рішення свого не змінить. Він дуже побоюється за його здоров’я, оскільки знає про клімат і умови життя в Лабитнангі, від інших ув’язнених, ще з часів, коли вони з Олегом йшли по етапу. Хоча Саша і не згоден з методом Олега, але поважає його позицію щодо звільнення політв’язнів України з російських катівень і готовий підтримати Олега, якщо буде необхідність», — розповіла Сидоркіна.

Вона намагалася відрадити Кольченко від можливої ​​голодування, посилаючись на проблеми зі здоров’ям і недобір ваги, через які він і так знаходиться на дієтичному харчуванні.

Крім листи Сенцової, Кольченко написав звернення на ім’я Володимира Путіна з вимогою втрутитися в ситуацію з голодуванням Сенцова і звільнити його. Однак Кольченко також побоюється, що цензура не пропустить його звернення.

До умов утримання в колонії у нього претензій немає. Виглядає бадьоро, але сильно переживає за Сенцова. Адвокат хотіла показати йому публікації ЗМІ про голодування українського режисера, але їй не дозволили.

Нагадаємо, МЗС розглядає обмін Сенцова на керівника «РИА Новости» Кирила Вишинського.

Російський суд засудив українця Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. 

Дев’ять днів тому Олег Сенцов оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних в Росії і анексованому Криму. Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+