Слухати

Правозахисниця Томак напише скаргу до Держприкордонслужби через недопуск в Україну захисника Мезака  / Новини на Громадському радіо

Правозахисниця Томак напише скаргу до Держприкордонслужби через недопуск в Україну захисника Мезака

22 травня 2018 - 11:09
Впродовж ночі прикордонники не впускали до України російського правозахисника Ернеста Мезака, який захищає права українських політв'язнів. Вранці після з'ясування всіх обставин, чоловіка впустили

Координаторка проекту «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак має намір написати скаргу до Держприкордонслужби та прохання про внутрішнє розслідування у зв’язку із тим, що російського правозахисника Ернеста Мезака не впускали до України впродовж ночі.

Про це Марія Томак сказала в ефірі Громадського радіо. Вона наголосила, що російський правозахисник мав запрошення від «Медійної ініціативи за права людини».

За її словами, з ідентичним документом напередодні без проблем зміг перетнути кордон адвокат  Дмитро Дінзе.

«Мене турбує те, що Ернесту прикордонники повідомили те, що вони мені начебто не додзвонилися. Хоча жодного пропущеного дзвінка у мене не було. Ніхто мені не телефонував. І я маю намір написати скаргу і звернутись із прохання до прикордонної служби провести внутрішє розслідування цієї ситуації. Хто казав неправду людині, яка намагалася в’їхати в Україну на законних підставах?», — зазначила Томак.

Нагадаємо, впродовж ночі прикордонники не впускали до України російського правозахисника Ернеста Мезака, який захищає права українських політв’язнів. Ернесту Мезаку повідомили, що йому відмовлено у в’їзді, через що йому довелось провести ніч у аеропорту Борисполя. Згодом у Держприкордонслужбі заявили, що після з’ясування усіх обставин візиту, його пропустили.

Як відомо, Ернест Мезак працює в російській республіці Комі юристом правозахисної комісії «Меморіал», яка за свою правозахисну діяльність була оголошена «іноземним агентом» в Росії. Також він представляє інтереси колишнього політв’язня Генадія Афанасьєва у Європейському суді з прав людини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+