Слухати

 Морська піхота змінила колір беретів (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Морська піхота змінила колір беретів (ФОТО)

23 травня 2018 - 16:38
23 травня відзначатимуть День морської піхоти України

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Миколаївської області підписав указ «Про День морської піхоти України». Свято відзначатися щорічно 23 травня. Разом із встановленням нової дати свята українська морська піхота сьогодні змінила колір беретів.

Про це повідомляє прес-служба президента.

«Я змінюю дату святкування Дня морської піхоти України, виходячи з нашого власного історичного календаря», — сказав президент, нагадавши, що рівно сто років тому, 23 травня 1918 року, гетьман Української держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти в складі трьох полків.

«Це був перший офіційний документ про створення морської піхоти незалежної України. Звідти і пішла історія національної української морської піхоти, яка ще в ті часи дислокувалася, зокрема і тут, в Миколаєві – місті зі славетними морськими і кораблебудівними традиціями», — зауважив Порошенко.

Першим головний убір нового зразка президент вручив Командувачу морської піхоти Військово-морських Сил ЗСУ генерал-майору Юрію Содолю. Президент також вручив Юрію Содолю бойовий прапор Командування морської піхоти.

«Зберігаючи чорні берети на почесних місцях, у музеях, визволяти Україну в ході операції Об’єднаних сил, Морська піхота віднині буде в новому однострої, що відрізнятиме елітних воїнів, готових нищити окупантів на морі, на суходолі, в повітрі. Відсьогодні колір беретів українського морпіха набуває відтінку морської хвилі – як штормове Чорне і Азовське море», — зазначив президент.

Глава держави також підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони щодо Десантно-штурмових військ». Документом заміняється назва роду військ з Високомобільних десантних військ на Десантно-штурмові війська.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+