Слухати

На виїзді з Дружківки вони хотіли мене розстріляти, - Анатолій Водолазький / Новини на Громадському радіо

На виїзді з Дружківки вони хотіли мене розстріляти, - Анатолій Водолазький

23 травня 2018 - 10:55
Народний герой України Анатолій Водолазький на День честі вийшов з українським прапором на площу в Дружківці

У Дружківці відзначили День честі. Ця традиція з’явилася в місті після подій 22 травня у 2014 року.  Того дня місцевий житель Анатолій Водолазький в знак протесту проти окупаційної влади «ДНР» вийшов сам на центральну площу Дружківки з прапором України. Каже, набридло дивитися як вбивають людей.

p80 522-153 556_1.jpg

Громадське радіо
Анатолій Водолазький
Громадське радіо

«З’явилася тільки злість, не можу і зараз пояснити, що це було. Я вийшов на знак протесту. Тоді я знав, що це вже війна. Вже неможливо було, була тільки ненависть», — згадує Водолазький.

На площі, тоді ще біля пам’ятника Леніну, Анатолій простояв десять хвилин, після цього люди викликали представників угруповання «ДНР», які взяли Водолазького в полон.

«Зібралася топа, викликали «ДНР». І повезли до Краматорська. Зупинилися на виїзді з Дружківки вони хотіли розстріляти, але оскільки перед цим попередив міліцію і попередив, щоє така газета «Дружківка на долонях», вони побоялися, що це інтерв’ю буде викладено в інтернет», — розповів Водолазький.

У Краматорську Анатолій пробув добу. Бойовики вибили йому зуби. Дружина Лариса згадує як хвилювалася за нього у той день:

«Я його не пускала. Поїхав, нема інема, вже останній автобус приїхав. Всю ніч прочекала, наступного дня думаю в міліцію йти. Увечері приходить брудний, без зубів, ледь пересувається. Ось, уже чотири роки я його підтримую, тому що знаю, що він зробив правильно».

Відтоді пройшло чотири роки. Тепер кожного року 22 травня о 15.30 Анатолій Водолазький виходить на те саме місце з прапором України. Разом з ним День честі відзначають  більше трьохсот людей.

p80 522-153 526.jpg

Громадське радіо
День честі у Дружківці
Громадське радіо

Вони приїздять зі Слов’янска, Краматорська, Костянтинівки та сусідніх з Дружківкою сіл. Мешканка села Олексієво-Дружківка, Наталя говорить:

«Завдяки таким людям, ми будемо дуже гарною країною і особисто Донбас, я так думаю».

До речі, у 2016 році представники Дружківської громади пропонували місцевій владі дати Водолазькому звання почесного громадянина міста. Але влада цю ініціативу не підтримала.

«Ми спілкуємося з Анатолієм Даниловичем, ми навіть пропонували його кандидиатуру для почесного громадянина цього міста. Це було в 2016 році, але на жаль міська влада нас не підтримала, хоча підписалися дуже багато недержавних об’єднань міста, окремих людей», — відзначив житель Дружківки, Денис

Сьогодні Анатолій Водолазький — народний герой України, волонтер та координатором потягу Труханівська Січ у Дружківці.

Анастасія Галасюк, Дружківка, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+