Слухати

За фактом припинення бойовиками відкачки води з шахти «Юнком» розпочато кримінальне провадження  / Новини на Громадському радіо

За фактом припинення бойовиками відкачки води з шахти «Юнком» розпочато кримінальне провадження

23 травня 2018 - 15:37
Кримінальну справу відкрили за статттею про екоцид

Прокуратура Донецької області відкрила кримінальне провадження за статтею «екоцид» через припинення бойовиками «ДНР» відкачки води із шахти «Юнком». Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган.

«Прокуратура Донецької області внесла відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ст. 441 (екоцид) КК України. Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюватиметься ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури», — зазначено у повідомленні.

Читайте також: В разі затоплення шахти «Юнком» отруйна вода за півроку буде в Сіверському Дінці, - Волинець

Нагадаємо, у квітні цього року бойовики припинили відкачку води із затопленої шахти «Юнком», де у минулому столітті було здійснено підземний ядерний вибух.

Штучний ядерний вибух на східному крилі шахти «Юнком» у передмісті Єнакієво був проведений 1979 року з метою зниження напруги в гірничому масиві. Це також мало підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.

Попри те, що, за офіційними даними, які приводилися після проведення вибуху, радіаційний фон на шахті не перевищує норми, занепокоєння екологів викликало затоплення шахти, що може спричинити радіоактивне забруднення підземних вод.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+