Слухати

Як під російським посольством мітингували за звільнення українських політв’язнів (ФОТОРЕПОРТАЖ) / Новини на Громадському радіо

Як під російським посольством мітингували за звільнення українських політв’язнів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

24 травня 2018 - 17:34
Письменники, поети та громадські активісти провели символічний перформанс

Сьогодні минає одинадцятий день голодування Олега Сєнцова. В четвер під російським посольством у Києві письменники та поети проводять символічну акцію. Читають свої твори та збирають «булочки для Путіна», у кожну з яких вкладають маленьку чорну фігурку.

Письменник Олаф Клеменсон, один з організаторів акції, розповідає: за задумом митців, чорні фігурки – символ незаконно утримуваних російською владою політв’язнів.

«Ми, українські письменники, вирішили долучитися до вимог Олега Сєнцова і підтримати його таким літературним перформансом. А ці булочки із чорними фігурками — візуалізація того, що Росія робить зі своїми бранцями», — зазначає Олаф Клеменсон.

До перформансу долучилося близько 100 письменників та поетів, а також журналісти, активісти, правозахисники і звичайні громадяни. Дехто зачитує свої вірші, виступити може кожен бажаючий.

Дитяча письменниця Леся Воронина у своєму виступі називає рішення Олега Сєнцова про голодування «його останнім аргументом».

«Ми будемо говорити прекрасні слова про нього, але, мабуть, найстрашніше — те, коли людина розуміє, що це її останній аргумент проти страшної і дикої несправедливості», — каже письменниця.

Журналістка і кураторка Тетяна Терен зауважує: на жаль, невідомо, чи Олег взагалі дізнається про акції, що проводяться на його підтримку. Але якби дізнався, це б його дуже підтримало.

«Якщо б до Олега якимось чином могла дійти інформація про те, що люди збираються, хвилюються за його здоров’я, за той стан і ті умови, в яких він перебуває, — для нього це було б дуже важливо. Це потрібно робити не лише для того, щоб це дійшло до Олега, а й для того, щоби ця тема не затихала в Україні та потрапляла за кордон», — розповідає журналістка.

Тетяна Терен додає, що, на її думку, рішення Сєнцова було останнім вимушеним кроком, оскільки тема українських політв’язнів у Росії підіймається дедалі рідше:

«Можна зрозуміти його вчинок, який, можливо, у чомусь експресивний — останнє, на що він міг піти. Мені здається, ця тема дуже затихла останнім часом. В останні місяці значно менше було уваги, значно менше звучало його ім’я. Тому його крок, на жаль, був вимушений. І ми також до цього причетні».

Протягом усієї акції з будівлі посольства ніхто не виходить, жалюзі на вікнах щільно запнуті. Українська охорона будівлі до акції не долучається, але на прощання запрошує учасників «приходити ще».

Правозахисник Максим Буткевич каже: важливо не лише виходити на акції зараз, а й не забувати про українських політв’язнів з плином часу. І продовжувати відстоювати їхнє звільнення.

«Зараз наше суспільство оговтується від шоку, який викликала новина про оголошення голодування Олегом Сєнцовим. Але ми також знаємо, що у цього шоку протягом останніх років — дуже коротке дихання. За тиждень ми можемо звикнути до того, що ця новина стане частиною нашого повсякденного ландшафту, а хвиля підтримки і солідарності може стати дедалі менш видимою, а потім — зійти на звичний градус. Давайте все-таки не дамо цьому статися», — закликає Максим Буткевич.

Читайте також: Письменник Андрій Любка закликає голодувати на знак солідарності з Сенцовим

Сьогоднішній перформанс – вже не перша акція на підтримку Олега Сєнцова та інших в’язнів Кремля. У вівторок мітинг під назвою «Досить сидіти», ініційований діячами кіно, відбувся біля Адміністрації Президента. Активісти закликають проводити мітинги й у інших містах, а українську діаспору – долучатися до цього в інших країнах.

Нагадаємо, Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня. У такий спосіб він вимагає звільнення понад 60 українських політв’язнів в Росії. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+