Слухати

САП закрила справу проти керівника відділу детективів НАБУ / Новини на Громадському радіо

САП закрила справу проти керівника відділу детективів НАБУ

24 травня 2018 - 17:42
Детективи НАБУ не знайшли доказів того, що Калужинський вимагав у Онищенка дати свідчення проти Мартиненка

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 22 листопада 2017 року закрила справу щодо керівника Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро Андрія Калужинського.

Про це йдеться у відповіді САП на запит Громадського радіо.

Справу відкрили 6 жовтня 2017 року за заявою колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Він стверджував, що Калужинський нібито вимагав від народного депутата Олександра Онищенка дати свідчення проти Мартиненка в обмін на закриття справи. Онищенко у коментарі Громадському радіо заявив, що отримував від детектива таку пропозицію. Печерський райсуд зобов’язав САП відкрити провадження за заявою Мартиненка.

Досудове розслідування вели детективи Управління внутрішнього контролю НАБУ. Вони перевіряли, чи є у діях Калужинського правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 373 (Примушування давати свідчення) КК України.

«22.11.2017 за результатами досудового розслідування винесено постанову про закриття вказаного кримінального провадження на підставі п.2. ч.1 ст. 284 КПК України, у зв’язку з відсутністю в діянні керівника Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Калужинського А.В. складу кримінальних правопорушень, передбачених ч.1. ст. 364, ч.1 ст. 373 КК України», — ідеться у відповіді за підписом заступника керівника САП Володимира Кривенка.

Інші відомості у даному кримінальному провадження засекречені.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+