Слухати

В Одесі канадські хірурги безкоштовно роблять пластичні операції українським бійцям (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В Одесі канадські хірурги безкоштовно роблять пластичні операції українським бійцям (ФОТО)

24 травня 2018 - 18:57
Наразі у Одеському шпиталі працюють три операційні столи. Всі реконструктивні операції – безкоштовні. Головний лікар-волонтер – професійний пластичний хірург з українським походженням

В Одеському військовому шпиталі близько 30 волонтерів з Канади роблять безкоштовні пластичні операції. «Нові обличчя» отримують бійці, поранені на Сході України та постраждалі під час подій на Євромайдані в Києві.

У палаті ми спілкуємося з Володимиром Проданом. Він – після операції. Поранення отримав під час бойових дій у 2015-му.

«Вогневі точки супротивника були приблизно за 700-1600 метрів від нас! Тобто, фактично я подавив два мінометні розрахунки. Але я не встиг врятуватися від осколка міни, мене поранело у щелепу! Каска моя відлетіла, бо в неї потрапили осколки!»

mvi_372 000.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Володимир Продан
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Боєць відходить від наркозу, але вже задоволений результатами допомоги канадських фахівців.

«В мене була зашита губа — я не міг нормально говорити. Відсотків 40 моїх слів не розуміли. Зараз уже все розуміють. Тобто, це такі вже результати. Було трошки боляче, але нічого. Нам до болю не звикати», — додає Володимир Продан.

Наразі у Одеському шпиталі працюють три операційні столи. Всі реконструктивні операції – безкоштовні. Канадська місія вирішила надавати саме пластичну допомогу тому, що головний лікар-волонтер – професійний пластичний хірург з українським походженням.

hirurgy-v-odeskomu-viyskovomu-shpytali.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Хірурги в Одеському військовому шпиталі
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Після подій на Майдані у Канадської діаспори виникла ідея використати його вміння саме у такий напрямок. Про це розказує Христина Валер, директор гуманітарних ініціатив Канадсько-української фондації.

«Ті поранені, що були там, мали дуже багато черепно-лицьових травм. І ми розуміли, що, чим їх везти до Канади, бо це дуже дороге, краще взяти цілу команду тут, знайти українських партнерів, що готові співпрацювати, допомогти бійцям», — говорить Христина Валер. 

Начальник клініки щелепо-лицевої хірургії військового шпиталю Одеси Віктор Мазур каже: коли канадські волонтери запропонували свою допомогу, українські лікарі одразу погодилися. Бо це, на думку Віктора Мазура, і досвід, і співпраця. Важливо це і для зовнішнього іміджу України.

«Важливо взагалі для суспільства, щоб бачили друзі, що у нас є підтримка, і щоб бачив ворог, що ми не наодинці у цій боротьбі», — говороить хірург.

Місія в Одесі вже п’ята. Напередодні канадські хірурги допомагали пацієнтам у Києві. Наразі в Одесі проконсультували близько 70 людей, прооперували близько 20. А впродовж усіх місій було прооперовано 177 людей, а консультацію отримало близько 400.

Всеволод Ананьєв, Одеса, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+