Слухати

На Харківщині розпочалися двотижневі навчання саперів (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

На Харківщині розпочалися двотижневі навчання саперів (ВІДЕО)

26 травня 2018 - 20:32
Зокрема, бійці відпрацьовують роботу зі спецзасобами: димовими шашками зі сльозогінним газом

На Харківщині на полгоні військової частини 3005 розпочалися польові навчання інженерів — саперів Національної гвардії України. Хлопці навчаються як розміновувати снаряди і як їх закладати. Старший інструктор — сапер Сергій Каспров каже: ці навчання потрібні, адже в Нацгвардії постійно проходить ротація особистого складу.

«Навички не забуваються, просто особовий склад постійно міняється: пришли, відслужили півтора роки і пішли, прийшли нові. Вони постійно відпрацьовують дані питання в зоні прговедення операцій обєднаних сил».

Бійці відпрацьовують роботу зі спецзасобами: димовими шашками зі сльозогінним газом. Один з наших співрозмовників свого прізвища не називає та обличчя попросив замилити, адже родом він з Донецьку і постійно перебуває у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Каже тільки, що звати його Віктор, посада — інженер - сапер.

«Сюди ми приїхали для підвищення своїх навичок, кваліфікації: щось комусь своє показати, що знаємо, щось побачити від інших колег. Наша частина постійно дислокується в зоні проведення АТО. У нас така робота специфічна. Ми ж не тільки ставимо, припустимо, мінні загородження, ми ж і знешкоджуємо міни там, розтяжки».

На навчаннях бійці відпрацьовують підрив снарядів підпалювальними та електричними методами. Електричний, каже один з саперів — дещо складніший, адже потребує додаткових елементів.
да, давайте

«Дроти плюс-мінус доходят до електродетонатора. На тому кінці такі ж дроти. З’єднуємо електродетонатор. Ось, вставляємо його у вибухову речовину, відбувається ініціація і підрив вибухової речовини, яке ми там заклали»

Навчання триватимуть два тижні, до них залучено 42 бійця.

Софія Мітіна, Олексій Антонов, Харків, Громадське Радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+