Слухати

Політв’язень Емір-Усеїн Куку написав звернення до українців / Новини на Громадському радіо

Політв'язень Емір-Усеїн Куку написав звернення до українців

26 травня 2018 - 20:42
Правозахисника турбує політична і економічна ситуація в Україні

Емір-Усеїн Куку, якого судять за безпідставним звинуваченням у терористичній діяльності і підготовці до насильницького захоплення влади, назвав неефективною роботу державних структур України зі звільнення політв’язнів.

Про це він написав у своєму зверненні до українців, яке є в розпорядженні Громадського радіо.

«Той факт, що темпи визволення наших політв’язнів воістину черепашачі — 5 осіб за 4 роки, вказують на неефективну роботу відповідних державних структур. Нескладно підрахувати, скільки часу буде потрібно таким чином для звільнення всіх в’язнів!», — написав він.

За його словами, роль адвокатів під час слідства і судового процесу зведена до формального участі, на їх доводи суд майже не звертає уваги, як і слідчий. А звинувачення по «терористичним» статтями КК стало «коником» спецслужб для дискримінації будь-якої людини в РФ.

«Суди також підтримують цю спрямованість системи на репресії, не звертаючи уваги на явну підтасовування матеріалів кримінальних справ, масово виносять обвинувальні вироки. Людина змушена доводити свою невинність, хоча формально за законом не повинен цього робити. Презумпція невинності існує тільки на папері. А якщо кримінальною справою займається ФСБ, то шансів на виправдання практично немає!», — написав він.

Нагадаємо, кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку було затримано та заарештовано у лютому 2016 року. Його звинувачують в участі в міжнародній ісламській політичній організації «Хізб ут-Тахрір». Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+