Слухати

У Третьяковській галереї пошкодили картину «Іван Грозний вбиває свого сина» / Новини на Громадському радіо

У Третьяковській галереї пошкодили картину «Іван Грозний вбиває свого сина»

26 травня 2018 - 10:34
Порушника затримала поліція

У Третьяковській галереї в Москві чоловік порізав шматком скла картину «Іван Грозний вбиває свого сина». Про це пишуть російські ЗМІ.

Поліція затримала порушника.

«Прибулими на місце співробітниками поліції був затриманий громадянин, який металевим стовпчиком огорожі розбив скло картини і пошкодив полотно», — заявила офіційна представниця МВС Росії Ірина Вовк.

За даними деяких ЗМІ, чоловік заявив, що пошкодив картину через «недостовірність історичних фактів».

Прес-служба галереї повідомляє, що картина суттєво постраждала внаслідок нападу.

«Полотно порване в трьох місцях у центральній частині роботи — на фігурі царевича Івана. Розбите скло, яке захищало роботу від коливань температур і вологості. Від падіння сильно постраждала авторська художня рама», —зазначається у повідомленні.

«Іван Грозний вбиває свого сина» або «Іван Грозний і його син» — картина художника Іллі Рєпіна. У 1913 році її порізав ножем іконописець Абрам Балашов. Після цього художник відновив обличчя Івана Грозного, яке постраждало від порізів, але, за словами його сучасників, результат сильно поступався оригіналові за майстерністю . 

Кілька років тому православні активісти вимагали прибрати картину з галереї через те, що вона «ображає почуття віруючих».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+