Слухати

Вашингтон надіслав військові кораблі до спірних островів у Південнокитайському морі / Новини на Громадському радіо

Вашингтон надіслав військові кораблі до спірних островів у Південнокитайському морі

27 травня 2018 - 14:50
У суперечці щодо островів беруть участь КНР, В'єтнам, Бруней, Малайзія та Філіппіни

США відправили два військові кораблі у бік островів Південно-Китайського моря, на які претендує КНР, пише Reuters з посиланням на свої джерела серед американських високопосадовців. 

На думку видання, таким чином Вашингтон протестує проти обмеження свободи пересування у цьому районі з боку Пекіна. 

За словами джерел інформагенства, есмінець «Higgins» та крейсер «Antietam» пропливли у 19 кілометрах від Парасельських островів. 

Влада США неодноразово заявляла про необхідність збереження свободи судноплавства в цьому морському районі і про намір вживати всіх необхідних заходів для її збереження.

КНР протягом десятиліть веде суперечки з кількома країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону з приводу територіальної приналежності деяких островів у Південно-Китайському морі. На шельфі деяких знайшли значні запаси вуглеводнів. Це перш за все архіпелаг Сиша (Парасельські острови), острови Наньша (Спратлі) і Хуан’янь (риф Скарборо). У суперечці беруть участь КНР, В’єтнам, Бруней, Малайзія і Філіппіни.

КНР активізувала роботи зі створення насипних територій поблизу деяких ділянок. Як стверджують США і Японія, Пекін створив вже не менше семи штучних островів, які можуть мати подвійне призначення: військовий аеродром або морська база. Пекін подібні звинувачення заперечує, заявляючи, що його діяльність має виключно мирний характер.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+